Únor 2007

Herec- Ian Somerhalder (Boone)

15. února 2007 v 19:39 | Enýsek! =o) |  Ztraceni- LOST
a partička lost :

Akon- info+ fotky

11. února 2007 v 23:02 | Enýsek! =o) |  Hudba
Akon vlastním jméném Aliaune Daye Thiam. Narodil se 14. října 1981 v St. Louis (Missouri) USA. Syn jazzového bubeníka Momara Thiama. Do sedmi let žil v Dakaru,(Senegal) a od sedmi v New Jersey. Byl také vyhlášený kokainový dealer. Svoje texty píše a také nahrává je svém domácím studiu. Svoje debutové album TROUBLE vydal v červnu roku 2004.
Nějaké videoklipy:
a fotoo:
http://www.nokiaunwired.com/images/uploads/artist_images/artist_akon_main.jpghttp://www.nightlife-mag.com/IMG/jpg/AKON-DROITE-web.jpg
http://umusicimages.ca/akon/microsite/info1.jpghttp://www.mcm.net/dbimages/2005/artiste/akon_2005_240x180_1.jpg
http://www.swr3.de/specials/newpop2005/freitag/akon/pix/lounge1.jpg

Lost (South Park)

10. února 2007 v 21:56 | Enýsek! =o) |  Ztraceni- LOST

Typologie mužů podle informační technologie

3. února 2007 v 21:00 | Enýsek! =o) |  Ftípky
Typ Virus
Ani nezpozoruješ a už se ti nastěhuje do bytu; všechno si přivlastní.

Typ Internet
Musíš zaplatit za přístup.

Typ Server
Když ho potřebuješ, vždy je obsazený.

Typ Windows
Je plný chyb, ale nedokážeš si bez něho představit život.

Typ Powerpoint
Je atraktívní, můžeš se s ním pochlubit, ale sám o sobě nemá hodnotu.

Typ Excel
Říká se, že ví kdeco, ale ty ho používáš jen pro základní úkony.

Typ Word
Vždy má pro tebe překvapení, ale v podstatě mu nikdo nerozumí.

Typ DOS
Kdysi ho měli všichni; dnes o něho nikdo nemá zájem.

Typ Scandisk
Všichni vědí, že je užitečný a chce jim pomoci, ale nikdo neví, co vlastně dělá.

Typ Screensaver
Nehodí se na nic, ale aspoň tě zabaví.

Typ Kabel
Je dobrý, jen když je zastrčený.

Typ Infraport
Chce udržovat přátelství bez kontaktu.

Typ Microsoft
Záhadně "padá" v tu nejnevhodnější chvíli, a za nic na světě nevíš proč.

Citáty o smrti

3. února 2007 v 20:54 | Enýsek! =o) |  Citáty
Smrt se neřídí našimi plány.
Copak může umřít, když nemá komu?
Život je příběh s předem odhaleným koncem...
Smrt nemí vykoupení, ale trest který máme už od narození za to že jsme si dovolili chvíli žít….
Příčinou každé sebevraždy bývá nešťastná láska - někdy k ženě a vždy k životu.
Život - to je dlouhá smrt.
Milióny lidí touží po nesmrtelnosti, a přitom nevědí co mají dělat, když v neděli odpoledne prší.
Smrt, po níž následuje nesmrtelnost, není třeba oplakávat.
Je lepší vládnout v pekle, než-li sloužit v nebi.
Co se zrodí, musí zemřít, a co dozraje, stárne.
Člověk se musí smát dřív, než je šťastný, poněvadž jinak by mohl zemřít, aniž by se zasmál.

Citát o ženách

3. února 2007 v 20:48 | Enýsek! =o) |  Citáty
Cítit, milovat, trpět, obětovat se, bude vždycky obsahem života ženy. (Honoré de Balzac)

Bojte se....

3. února 2007 v 20:42 | Enýsek! =o) |  Citáty
Nebojte se nepřátel,
v nejhorším Vás mohou zabít!
Nebojte se přátel,
v nejhorším Vás mohou zradit!
Bojte se však lhostejných,
neboť při jejich přihlížení
a tichém souhlasu se děje
vražda i zrada!

Drahé Kameny..(2)

3. února 2007 v 20:30 | Enýsek! =o) |  Ostatní
ObrazekJASPIS
Použití : léčení, ochrana , zdraví, krása
Vyzařuje oživující očistnou a ochrannou energii. Učí nás nezištnosti a skromnosti, daruje nám soucit, trpělivost a posiluje naši dobrou vůli. Červený druh jaspisu posiluje a oživuje tělo.
Zelený působí blahodárným, uklidňujícím způsobem. Vyrovnává vztah těla a duše a zlepšuje především naše spojení s přírodou a se Zemí. Při nedostatku železa nebo chudokrevnosti se doporučuje nosit celý náhrdelník z červených jaspisů. Podporuje chuť k jídlu , chrání před těžkými sny, užívá se při zastavení nejrůznějších krvácení a léčbě ženských chorob. Byl nošen jako talisman chránící před černou magií. Kladně ovlivňuje léčbu ledvin a močového měchýře, pomáhá při léčení ledvinového písku a kamenů, v oblasti gynekologické je účinný při nemocích vaječníků a vejcovodů, při překonávání nevolnosti v průběhu těhotenství a u porodu. Dodává tělu energii a pomáhá při vnějším a vnitřním vnímání. Pomáhá při léčení leukémie, zhoubných nádorů a jako prevence proti nim. Červený jaspis zlepšuje čich, tmavý chrání před zlobou a nenávistí.Je v mnoha barevných odstínech, které se hodí na jednotlivé čakry. O jeho pomoc můžeme poprosit při nevolnosti, chudokrevnosti (zmírňuje nedostatek železa v krvi, zvláště ve spojení s hematitem), depresích, nechutenství, ekzémech; zjasňuje mysl a pochopení. Posiluje játra a srdce.Je kamenem, který je vhodný na solar plexus, ochraňuje před negativní energií, zmírňuje neštěstí a přispívá k poznání příčin a následků karmy, provází do minulých životů a uvolňuje vzpomínky, má rád vítr a vzduch, průvan.
ObrazekKARNEOL
Planeta: Slunce
Element: oheň
Použití: ochrana, klid, výřečnost, léčení, odvaha, sexuální energie
Pohlcuje vztek, žárlivost,závist a zášť. Podporuje klid a harmonii a rozptyluje deprese.Nechává volně proudit naši vitalitu, probouzí naše tvůrčí schopnosti. Povzbudivá a zároveň uklidňující síla karneolu působí blahodárně při nedostatku motivace. Zastavuje krvácení, snižuje horečku, tiší rozbouřenou krev, uklidňuje, odstraňuje trému. Posiluje zrak a pomáhá při vředových onemocněních a nemocech trávicího traktu. Využívá se při cukrovce a střevních chorobách. Utišuje zlobu, vztek a dodává trpělivost a sebedůvěru. Odstraňuje zlý vliv uhrančivého pohledu. Je kamenem harmonie a meditace. Ovlivňuje sakrální čakru a Alter major. Zvyšuje schopnost těla vstřebávat vitamíny a minerály.Řečníkovi, během jeho projevu, posiluje hlas, dodává sebedůvěru a uděluje výřečnost. Působí také proti pochybám a negativním myšlenkám.Nosíme jej jako štít, ochranný kámen proti všem, kteří nám chtějí číst naše myšlenky, proti energetickýmvampírům.Karneol posiluje astrální vidění a nosí se do postele, aby zabránil nočním můrám.
Posiluje také sexuální touhu.


ObrazekKORÁL
Element: voda
Použití : léčení, regulace menstruace, ochrana, klid,
Talisman proti uřknutí a očarování K léčení se používají se korály pěkně tmavě červené barvy. Korálové náhrdelníky se doporučují proti uřknutí, léčí rány a vředy, osvěžují paměť a odstraňují nadbytečný tělesný tuk. Používá se při kolikové příhodě v době menstruace. Vyvažuje příjem minerálů do těla, léčí záněty a otoky, je dobrý na krev. Přináší stabilitu, zvýšení sexuality, otevírá srdce a napomáhá sebevyjádření.
ObrazekKŘIŠŤÁL
Použití : ochrana, léčení, síla
Používá se především k věštění, nejznámější jsou křišťálové koule.
Je výborný pro výrobu kyvadel.Nosí se pro pozvednutí mysli.,. Zajišťuje také klidný spánek.V léčení se používá pro všeobecné zdraví. Tiší bolesti hlavy, zubů a snižuje horečku. Potíráním postiženýchmíst křišťálem přináší úlevu od bolesti.
V kouzlení se křišťálový krystal používá jako zesilovač. Při rituálech se nosí u sebe nebo pokládá na oltář. Velmi dobré je použití na utvoření magického kruhu . Pro rituály, meditaci či všeobecnou magii se krystaly rozestavují tak, aby hrot směřoval dovnitř. Používají se pro obranu a ochranu. Krystaly rozmístěné do tvaru spirály slouží jako ohniskový bod při meditaci.
ObrazekRŮŽENÍN
Používá se k povzbuzení lásky a "otevření srdeční čakry". Podporuje klid, radost a věrnost v navázaných vztazích a k uzdravování .
Je symbolem lásky a krásy a také je dává .Probouzí něžnosti, mírnost, přátelství a nesobeckou lásku. Pomáhá nesmělým projevit skrývané pocity a otevře srdci a smyslům vše, co krásného nás obklopuje. Probouzí v nás citlivost a vnímavost pro umění, oživí v nás fantazii, inspiraci a duševní tvořivost. Učí nás trpělivosti při řešení problémů. Rány srdce, které vznikly tvrdostí, hrubostí, odmítnutím nebo nevšímavosti našich bližních v průběhu našeho života, se pod jeho ochranou zacelí. Dává sílu odpouštět - nám samotným i ostatním a učí sebelásce. Je kamenem lásky a lidského tepla, univerzální léčivý kámen, dodávající životní energii, zejména starým lidem.. Oživuje fantazii a tvůrčí myšlení. Moderní prameny zdůrazňují pozitivní účinek u chorob ledvin, srdce, jater, plic a genitálií, též u důležitých center vegetativního nervového systému. Výborný vliv má na poruchy plodnosti mužů. Příznivě ovlivňuje stavy úzkosti a neurotické potíže. Doporučuje se při rekonvalescenci a odstraňuje škodlivé látky a přebytečné tekutiny z těla. Je velmi vhodný pro děti. Ovlivňuje čakry solar-plexu, základní a srdeční. Odstraňuje apatii, pomáhá při dlouhodobých nemocích, uklidňuje a posiluje srdeční činnost, pomáhá při psychosomatických poruchách. Pomáhá při střevních chorobách. Léčí infekce močové trubice. Odbourává strach, zlost, nelibost, pocit viny. Ochlazuje a zklidňuje. Používá se při přípravě nápojů, , kouzel a amuletů na lásku.
ObrazekZÁHNĚDA

Zlepšuje náladu a je to také uzemňovací kámen. Vstřebává deprese a jiné negativní emoce.
Je doporučována v terapii intoxikací, zejména pak při infekčních chorobách a při terapii jejich následků. Má prý také dobrý vliv jako prevence proti následkům ozáření. Odstraňuje nervozitu, posiluje schopnost koncentrace , pomáhá dosáhnout harmonii, opustit a oželet vše, co nás zatěžujeZmírňuje bolesti, pomáhá při infekčních nemocích a rakovině. Posiluje krevní oběh.
ObrazekLAPIS LAZULI

Planeta: Venuše
Element: voda
Použití: léčení, radost, láska, věrnost, psychika, ochrana, odvaha
Používá se v léčení, má uklidňující účinky. Prostým dotekem na tělo zlepšuje mentální,fyzickou, psychickou a emocionální kondici. Používá se ke zmírnění horeček a při krevních obtížích. Probouzí lásku, pocit krásy, idealismus, citlivost, telepatii, vnímavost, pocit jistoty a bezpečí. Pomáhá proti otokům a při zánětech, poruchách funkcí žláz s vnitřní sekrecí, při nemocích hrdla, alergii, zánětech jícnu, průdušek, snižuje horečku. Posiluje lymfatický systém, pomáhá žlázám s vnitřní sekrecí. Dodává sílu vyjadřování myšlenek a všech druhů komunikace. Odstraňuje depresi a stesk. Je doporučován pro meditaci, mantrická cvičení a telepatii. Ovlivňuje čelní a krční čakru.
ObrazekMALACHIT
Planeta: Venuše
Element: země
Použití: síla, ochrana, láska, klid, obchodní úspěchy
Má schopnost propůjčovat energii. Proto je velice používaný během magických obřadů. Používá se v ochranné magii, chrání před negativní energií a fyzickým ohrožením, dále také v kouzlech lásky k přivolání partnera. Zvyšuje vytrvalost a dodává energii - je symbolem kreativity a změny, současně i zemitých vlastností. Učí trpělivosti, odpovědnosti, vyrovnanosti, s klidem přijímat i zlo a zklamání, neúspěch, nepřízeň osudu. Přispívá k hojivému procesu při oslabení zraku, při astmatických potížích, kolikách, otravách, menstruačních bolestech, zánětech a revmatismu. Pomáhá mužům získat sexuální sílu. Odstraňuje škodlivé látky z těla a omezuje růst tukové tkáně. Je doporučován při očních, ledvinových, vředových a srdečních onemocněních. Pomáhá ovládnout výbušnost, překonávat starosti a dosáhnout úspěchu. Je ideální pro děti, protože je chrání před pády a zvyšuje odolnost vůči infekčním nemocím. Je vhodný pro meditaci a ovlivňuje čakru solar-plexu a srdeční.
ObrazekMĚSÍČNÍ KÁMEN - ADULÁR
Planeta: Měsíc
Použití: dodává mír do ustaraných a utrápených myslí. Byl doporučován námořníkům a cestovatelům, kterým pomáhal ztišit starosti z nejistého osudu. Posiluje unikátní schopnost majitele, schopnost změnit místo bydliště, jemnost a něžnost, vzpomínky. Kromě toho reguluje zatížení a reguluje příliš sebevědomé lidi. Je velmi silný při úplňku, v té chvíli získává silný lesk. Používá se při epilepsii, ledvinových a žlučníkových kolikách. Národy starověku věřily, že se intenzita jeho lesku mění v závislosti na měsíčních fázích, které údajně také ovlivňují jeho účinky, při dorůstajícím měsíci má moc vzbuzovat náklonnost a lásku, při přibývajícím měsíci jej lze použít k věštění budoucnosti. Symbol lásky a jednoty emocí a rozumu, podporuje vnitřní vývoj. Rozvíjí ženské vlastnosti - plodnost, laskavost, soucitnost, mírnost, jemnost a probouzí intuici. podporuje lymfatický průtok, zabraňuje otokům, stimuluje epifýzu, podporuje intuici, odstraňuje blokády hlasu. Otvírá vlastní vnitřní citové bohatství. Pomáhá přijmout citlivou, vnímavou a snivou stránkou vlastní podstaty a integrovat do osobnosti. Zbavuje strachu z pocitů a působí harmonicky na citovou rovnováhu. V tělesné rovině podporuje čištění mízního systému a u žen vyváženost hormonálních procesů. Harmonizuje tekutiny ve svalech, zklidňuje mysl, dodává pocit bezpečí.
ObrazekMRAMOR

Síly: ochrana, úspěch
Magické užití: Používá se v ochranných kouzlech. Oltář zhotovený z mramoru, celý nebo jen zčásti,je ideálním střediskem ochranných kouzel. Mramor se nosí k zajištění osobního úspěchu.

ObrazekOBSIDIÁN
Planeta: Saturn
Element: oheň
Použití: Užívá se v ochranných rituálech, má velkou sílu. Používá se k věštění budoucnosti.
Dodává víru ve vlastní síly a schopnosti .Učí nás se oprostit od vnějších vlivů a roztáhnout křídla, ale může nám ukázat hlubiny bezmoci a vyvolat strach. Svou energií může prolomit všechny blokády ale také rozpoutat síly, které nelze zvládnout. Proto by měl být vždy nošen spolu s regulujícím křišťálem.Pomáhá zvláště při zánětech vyvolaných bakteriemi, takže je jakýmsi přírodním antibiotikem. Posiluje zažívací orgány.Aktivuje logické myšlení a dovoluje nám se soustředit na nejpodstatnější problémy našeho života. Je dobré jej mít při sobě u zkoušek a důležitých rozhodnutích.Je tak silný, že je nutno s ním zacházet velmi opatrně a používat jej zcela výjimečně.Silnou pomoc při odvracení magických útoků dává tento ochranný kámen zvyšující obranyschopnost nositele - astrální bytosti se stahují, pokud se pokoušeli nositele ohrozit, nemají šanci a jsou dost razantně odraženi.Je symbolem radikální očisty, umožňuje řešit množství zadaných úkolů, dodává víru ve vlastní schopnosti. působí preventivně proti nemocím (zejména infekčním a virovým), při zánětech, zažívacích potížích, upravuje funkci střev.


ObrazekOLIVÍN
Planeta: Venuše
Element: země
Použití: peníze, ochrana, láska, štěstí, soustředění
Ochranný kámen proti zlým duchovním silám, které se nám snaží uškodit a svést nás z pravé cesty. Jako amulet přináší štěstí a úspěch v podnikání. Zvyšuje snášenlivost, pocity lásky, sexuální potenci a touhu a zlepšuje manželské vztahy. Používá se při škytavce, ženských nemocech a potížích, léčí rány způsobené kousnutím a odstraňuje toxické látky z těla. V náhrdelníku u žen udržuje pevnost a pěkný tvar poprsí. Podporuje zažívání, funkci sleziny, pomáhá při zácpě a zánětu střev, vhodný proti frigiditě, dně, revmatismu .Používá se pro ochranné účely. Odráží negativitu zpět k jejímu majiteli, a proto je často používán jako amulet.
A stejně jako všechny zelené kameny se nosí při kouzlech pro přivábení štěstí.
ObrazekONYX
Element: oheň
Použití: ochrana, obranná magie.
J E ! ochranný kámen. Používá se pro ochranu, stejně jako obranu před negativitou vědomě řízenou proti vaší osobě. Tento kámen zmírňuje deprese a odstraňuja strach z temnoty. Darovaný přináší ale nepříjemnosti a trápení.
ObrazekOPÁL
Použití: astrální projekce, psychika, krása, peníze, štěstí, síla
Byl považován za tajemný kámen, který někdy přináší velké štěstí a někdy velké neštěstí. Dnes je opál pokládán za zesilovač vlastností svého nositele, a proto špatnému člověku přináší špatné a dobrému dobré. Sám signalizuje, když se mu něco nelíbí. Je kamenem pravdy, vhodný pro soustředění, podporuje uskutečňování vytyčených cílů, zvyšuje intuici, dává harmonii, přináší štěstí. pomáhá při očních potížích, leukémii a padoucnici. Podporuje látkovou výměnu, uvolňuje a ovlivňuje oblast podbřišku, má blahodárný vliv na zažívací ústrojí a funkci ledvin. Posiluje pohlavní orgány. Vyvažuje imunitu, pomáhá otevřít srdeční čakru a dosáhnout vyššího já.Pomáhá nalézt pravou lásku a léčí deprese. Je schopen na sebe stáhnout nepříznivé vlivy, ale pokud jej nosíme déle bez očištění, tak je v zesílené míře vrací. Opál probouzí dar jasnovidectví, zvyšuje talent svých majitelů. Je katalyzátorem, nikdy není v klidu. Opál obsahuje jak barvy, tak i schopnosti všech dalších kamenů. Proto může být "naprogramován" nebo nabit prakticky každým typem energie a užit v kouzlech týkajících se veškerých magických potřeb. Je ideálním k podpoře astrální projekce. Během ní se nosí jak k ochraně, tak k usnadnění celého procesu.Používá se také k vyvolání minulých inkarnací.

Drahé Kameny..(1)

3. února 2007 v 20:27 | Enýsek! =o) |  Ostatní
ObrazekACHÁT
Použití: síla, odvaha, léčení, ochrana, důvěra, porod, úspěch
Užití: Používá v kouzlech a magických rituálech, které se týkají síly, odvahy, ochrany .Achát se s úspěchem užívá v kouzlech lásky. Je považován za ochránce před uhranutím a posedlostí ďáblem. Propůjčuje nám vyrovnanost a chrání nás před nežádoucími vlivy.Tímto způsobem posiluje sebeúctu a dává schopnost rozumět vlastnímu tělu i cit pro skryté myšlenky v nás samých i v ostatních lidech. Pomáhá při nevyrovnané psychice a některá psychická onemocnění dovede potlačit. Podle některých pramenů se mu připisuje schopnost přitahovat dědictví a upozorňovat na skryté poklady.Je využíván při léčení bolestí hlavy a kožních nemocí. Odstraňuje apatii. Má příznivé účinky proti skleróze.
Obrazek AKVAMARÍN
Použití: kámen štěstí a dobré pohody,ma lečivé účinky. Barva je zelená, modrozelená nebo světle modrá. Odstraňuje strach a stres a rozvíjí odvahu. Ovlivňuje krční čakru a je spojován s planetou Merkur.Je kámen mystiků a hledání upřímného. Pomáhá zachovávat čistotu mysli a nevinnost, daruje tak vnitřní svobodu. Je vhodný k meditaci. V centru krční čakry má vlastnost odstraňovat navrstvené blokády tvořené nečistými myšlenkami, podporuje léčbu dýchacích cest, sliznice a plic, tlumí kašel, astmatma a průběh černého kašle a záškrtu. Výborně pomáhá vyjádřit naše myšlenky.Jako elixír podporuje komunikaci. Jeho vibrace pomáhají rozšiřovat rozsah vnímání toho, co se kolem děje a toho, jak správně s okolním světem komunikovat. Pomáhá navodit hluboké vnitřní uvolnění.
ObrazekAMAZONIT
Použití: Tento modrozelený kámen používají s úpěchem hlavně hazardní hráči, aby přivábili peněžní štěstí. Používá jej také každý, kdo chce úspěch.


ObrazekAMETYST
Planeta: Jupiter, Neptun
Element: voda
Použití : sny, léčení, psychika, klid, láska, ochrana před zloději, odvaha, štěstí
Magické užití: ochraňuje proti kouzlům a čarodějnictví, je-li vyryt do podoby Měsíce a Slunce a nošen na krku. Je-li vložen pod polštář, navozuje příjemné sny. Vyvolává klidný spánek a příjemné, léčivé a věštecké sny. Tiší strach, posiluje naděje. Zahání pocit viny a sebeobelhávání . Pomáhá v boji proti závislostem, jako je alkoholismus, a poskytuje dobrý úsudek. Uklidňuje citové bouře, přidává odvahu a je dobrým amuletem pro cestovatele. Chrání před zloději, zraněním, nemocí a nebezpečím. Ametyst je kámen duchovní, nosí se během rozjímání nebo bývá umístěn na meditačních oltářích. Můžeme je mít také uloženy u svých tarotových karet, run či mincí I-ťing, aby tak zvýšil jejich vnitřní energii.

ObrazekAVENTURÍN
Planeta: Merkur
Element: vzduch
Použití : duchovní síly, zrak, klid, léčení, štěstí
Aventurín se nosí k posílení zraku. Dále se používá v kouzlech
ke zvýšení vnímavosti, k pozvednutí inteligence. Využívá se také v magii hazardních her a je populárním hráčským talismanem. Aventurín se také používá v magii přitahování peněz.Jeho zelená barva má uklidňující účinky a urychluje léčení. Je to také kámen štěstí.

ObrazekAZURIT
Planeta: Venuše
Element: voda
Použití : psychika, sny, věštění, léčení
V magii využíván ke zvyšování psychických sil. Pod polštář se vkládá pro přivolání věšteckých snů. Azurit patří k nejmocnějším kamenům. Symbolizuje vědění a moudrost, spirituální vnímavost, intuitivní schopnost, jasnovidnost a senzibilitu. Je kamenem meditace. Aktivuje vnitřní vnímavost k potřebám duše a duchovního poznání a jasnovidnost.Otevírá bránu k duchovnímu spojení a odstraňuje zábrany na duchovní cestě. Pomáhá rozpoznat a duchovně zpracovat vize i sny. V čelní čakře otevírá bránu duchovnímu spojení našeho pravého já s božským v srdci, s čistou, všezahrnující láskou. Nabádá nás nehledat usilovně pravdu, neboť právě toto úsilí by nás od ní, prosté skutečnosti, která v nás stále je, naopak vzdalovalo. Pracovat na sobě a přitom nechat věcem volný průběh, oprostit se od chtění, vášní a připoutanosti, neboť žijeme-li v trvalém míru duše, cítíme kolem sebe jen lásku a harmonii. Dodává sílu a je vhodný při zotavování poškozených a zraněných orgánů. Zklidňuje nervový systém. Čistí krev, podporuje intuici a psychické schopnosti.
ObrazekCITRÍN
Planeta: Slunce
Element: oheň
Použití: proti nočním můrám, ochrana , meditace , lečí
Rozvíjí intelektuální tvůrčí schopnosti a pomáhá nalézt řešení při začátcích projektů. Dodává energii, pomáhá při depresi, nervozitě a únavě. Podporuje imunitní systém organismu. Naši předci přisuzovali citrínu schopnost učinit svého majitele milým a oblíbeným. Povzbuzuje k duchovním aktivitám. Podporuje tvořivost a schopnost komunikace, potlačuje snahy po sebepoškozování. Dovádí člověka k harmonizaci astrálního, mentálního, spirituálního a emočního světa v něm. Je doporučován při chorobách srdce a oběhového systému, ledvin, jater a svalů. Symbolizuje nejen moudrost a vnitřní klid, ale dává i pocit zdraví, tepla a svěžesti. Jeho silný účinek na poruchy zažívacího ústrojí, cukrovku a na očištění střevního traktu od jedovatých látek. Má vliv na čistotu pleti. Zlepšuje elektromagnetické pole těla. Přináší nerušený spánek.Je vhodný při zánětech slepého střeva. Uchovávaný v peněžence pomáhá hromadit a uchovat si bohatství. Je to jeden z nejlepších kamenů pro snižování váhy.
ObrazekFLUORIT
Použití : mentální síly
Nemá dlouhou historii magického užití. Jeho vlivy se dnes teprve objevují.
Fluorit pracuje s vědomím . Je užitečný v posilování myšlenek. Potlačuje silné emoce a urovnává myšlení, zabraňuje zoufalství, vzteku a potlačuje deprese. Je také výborným pohlcovačem negativní energie. Nalézá se v mnoha barevných odstínech. Používá se v elixírech pro svůj příznivý účinek na kosti a zuby. Uvolňuje negativitu a emoční blokády. Může zpomalit růst rakovinových nádorů. Je vhodný pro meditaci a ovlivňuje čelní čakru. Podporuje rozvoj našeho ducha tím, že získá schopnost rozpoznávat úplnou pravdu , odtud jeho další název "kámen géniů". Zušlechťuje vibrace našich mozkových buněk a umožňuje našemu duchovnu přístup a styk s jemnými, vyššími rovinami skutečnosti. Pomáhá nám vnímat i chápat energie skryté pod povrchem vnějších jevů. Pod jeho vlivem se stanou naše intuitivní vědomosti jasnými a pochopitelnými. Napomáhá k tvorbě dokonalého těla, proto by měl být nošen především dětmi.
ObrazekGRANÁT
Planeta: Mars
Element: oheň
Použití : léčení, ochrana, síla vůle, sebedůvěra , úspěch, léčí pohlavní orgány
Je kámen ohně, vášně, ale i čistoty srdce. Dodává životní energii, burcuje k činnosti jakéhokoli druhu, probouzí v nás aktivitu sexuální, ale i obecnou, a podporuje naše nadšení a vytrvalost. Posiluje naši vůli, sebedůvěru a v krizových situacích zmírňuje depresi. Obecně je především znám jako kámen lásky. V rovině fyzické dodává našemu organismu sílu k regeneraci, k obnově buněk, podporuje tvorbu červených krvinek a upravuje krevní tlak. Červené granáty se používají jako náhrada rubínu. Pomáhá zastavit krvácení, povzbuzuje vitalitu a působí jako sexuální stimulátor. Upravuje hormonální a sexuální poruchy a podporuje fantazii. Léčí srdce, krevní oběh, mozek, játra. Je vhodný i pro děti .Odbourává iluze.
ObrazekHEMATIT
Planeta: Saturn
Element: oheň
Použití : léčení
Byl používán jako zastavovač krvácení. Napomáhá tvorbě bílých krvinek a posiluje paměť. Působí na prokrvení ledvin. Dodnes se hematit doporučuje při tachykardii srdce, lýtkové křeči, strnutí šíje, bolesti zad, onemocnění sleziny a proti nespavosti. Dodává pevnost a sílu organismu. V obdobích, kdy je tělo fyzicky i duševně přetíženo, lze použít při překonávání pocitu nejistoty a beznaděje. Pomáhá v rekonvalescenci po nemoci. Po nemoci podporuje uzdravení a má vliv na tvorbu krve.Čarodějnice jej používají ke kresbě magických kruhů a znaků. Vyvažuje jin-jang, a ovlivňuje krční a základní čakru.
ObrazekCHALCEDON
Planeta: Měsíc
Element: voda
Použití: klid, proti podrážděnosti, podporuje sebevyjádření
Už od pradávna je chalcedon považován za kámen řečníků. Kdo na něj dýchne a dotkne se ho jazykem, bude prý nadán darem výřečnosti.Držený v ruce nebo nošený na řetízku na krku podporuje živost, vytříbenost a harmonii našeho projevu a pomáhá nám překonat zábrany v řeči. V Tibetu platí bílý chalcedon za symbol bílého čistého květu lotosu. Vyvolává v nás schopnosti léčit. Z těchto důvodů se nosil chalcedon již před několika tisíci lety jako talisman proti stavům slabosti, zádumčivosti a nespokojenosti. Chalcedon pověšený na krku znamená sílu a moudrost. Zklidňuje a vyrovnává mysl, přepjaté nervy a zeslabuje stav beznaděje . Tlumí vzrušení. podporuje tvorbu mléka u kojících matek, zastavuje krvácení a usnadňuje porod.
ObrazekDIAMANT

Planeta: Slunce
Element: oheň
Použití : spiritualita, sexuální dysfunkce, ochrana, odvaha, klid, smíření, léčení, síla
Legenda praví, že Evropané poprvé "objevili" diamanty u šamana. Takže je pravděpodobné, že je africký šaman používal stejně jako šamani v jiných částech světa používají krystaly křišťálu. Kámen byl a stále je ceněn pro svůj spektrální žár.Je symbol pevnosti, nebojácnosti a ohně, symbol poznání a dokonalosti . Očišťuje myšlenky a staví barieru proti negativním proudům energie kolem nás. Používá se proti všem nemocem a zraněním - kašel, hleny, lymfatický systém, bolesti zubů, nespavost, křeče. Zastavuje koktání. Jako amulet zabraňuje skleróze, odstraňuje sexuální potíže a přitahuje druhé pohlaví. Zesílí jakoukoliv energii, která je v těle. Zlepšuje vnímání, pohlavní orgány, imunitní systém a může také výborně pomáhat při nemocech, jako je AIDS, rakovina a cukrovka. Můžeme nahradit zirkonem.
ObrazekCHRYZOPAS
Planeta: Venuše
Element: země
Použití : radost, štěstí, úspěch, přátelství, ochrana, léčení
Zklidňuje nejistoty, obavy a beznaděje, projasňuje zdánlivě neřešitelné a spletité problémy.Hluboká traumata, která léta leží v našem podvědomí jako těžký kámen se pod jeho vlivem rozplynou jako ošklivý sen, když z něj procitneme. V duchovní rovině přináší trvalý pocit jednoty s celkem, důvěru v Boží vedení a lásku, pomáhá nám trpělivě snášet i všechnu bolest a příkoří, neboť s jeho pomocí prohlédneme a poznáme, že vše má nějaký vyšší, i když nám dosud neznámý smysl. Posiluje vytrvalost v hledání pravdy, pravého smyslu života, aniž propadneme fanatickému úsilí dobrat se těchto vyšších principů za každou cenu. Pomáhá nám najít sebe sama, věřit si, hledat jistotu a odpovědi na otázky především ve vlastním nitru a příliš se nespoléhat na vnější pomoc harmonizuje, zklidňuje neklidné duše, projasňuje zdánlivě spletité problémy a vynáší do vědomí a podvědomí zasutá traumata. Pomáhá při očních potížích, dně, epilepsii, vyrovnává srdeční rytmy a je dobrou prevencí proti senilitě.
ObrazekJADEIT

Planeta: Venuše
Element: voda
Použití: láska, léčení, dlouhověkost, moudrost, ochrana, zahradničení, prosperita, peníze. Kámen přitahující lásku. V Číně jej vybrušují do tvaru motýla, aby přivolal lásku. Dává se také často jako zásnubní dárek.
Uklidňující barva jadeitu má také léčivé účinky. Pomáhá tělu k celkové regeneraci. Působí především na ledviny, srdce a žaludek. Je výborný také jako prevence před nemocemi a zdravotními problémy. Pro nabytí moudrosti se nosí na sobě či u seba, nebo přikládá k třetímu oku. Jadeit posiluje mentální schopnosti a napomáhá dedukci. Je kámen ochranný. Chrání před neštěstím a nehodami. Pokládá se na oltář spolu s fialovými svíčkami nebo se nosí během provádění obranné magie.Kámen lásky, klidu a harmonie. V citovém životě přináší mír, harmonii, tichou radost, pochopení, ohleduplnost vycházející z hloubi naší duše. podporuje imunitní systém organismu, léčí ledvinové nemocí a choroby, upravuje špatnou filtraci a odvodnění těla. Zmírňuje průběh chřipkových onemocnění, bolesti hlavy a migrény. Je znám po celém orientu pro svůj blahodárný vliv na plodnost. Jeho zelená barva snižuje horečku. Vyrovnává srdce a emoce.Pod jeho vlivem můžeme objevit a prožít krásu ve všech formách a projevech. Činí nás schopnými vcítit se do druhých tak, abychom mohli vždy ze svého srdce dát to pravé a v pravý okamžik. Při neklidu a při neúnavnosti odstraňuje křečovitost a dodává tělu pocit blahé, klidné spokojenosti. Věřilo se, že léčí choroby ledvin. Parapsychologové tvrdí, že usnadňuje rozpomenutí na minulé existence. Usnadňuje mezilidskou komunikaci, napomáhá vědomí vyšších rovin bytí, je symbolem boží lásky. Používá se jako náhražka smaragdu. Je kamenem dobrého materiálního zabezpečení. Zabraňuje únavě, prodlužuje život a zabraňuje rozkladu těla po smrti.
ObrazekJANTAR
Planeta: Slunce
Použití: štěstí, léčení, síla, ochrana, krása, láska
Není to kámen, ale zkamenělá pryskyřice jehličnatých stromů .Často obsahuje kousky hmyzu či rostlin. Protože je jantar zkamenělinou, spojuje se s časem, koloběhem života a dlouhověkostí. Jantar lze používat skoro pro všechny magická kouzla nebo rituály.Jantarové náhrdelníky chrání svého nositele. Je to mocný amulet proti negativní magii a je obzvláště účinný při ochraně dětí.Čarodějky, vědmy a šamani nosí jantarové korálky k posílení svých kouzel. Větší kus jantaru umístěný na oltáři zvyšuje účinnost kouzel a magie. Jantar se nosí k pozvednutí krásy a přitažlivosti, osamělým přitahuje přátele a podněcuje štěstí. Je vysoce senzitivní a magnetický. Nosí se k přivábení lásky a k zvýšení prožitku člověka z příjemných aktivit, včetně sexu. Malé kousky se přidávají do bylinných směsí přitahujících lásku, nebo se nosí poblíž srdce k přivábení partnera. Jantar je také důležitý z hlediska léčitelství. Nosí se jako obecný ochránce zdraví a ke zmírnění nebo vyléčení nemoci. Nosí se k ochraně nebo úlevě před křečemi, hluchotou, šílenstvím, bolestí v krku, bolení v uších, bolestí hlavy, zubů, astmatem, revmatismem, zažívacími potížemi a téměř všemi vnitřními onemocněními. Nosí se ke zvýšení síly, pro obchodní úspěchy nebo k podněcování přívalu peněz vstříc mágovi. Hraje svou roli také v kouzlech vábení, jako jsou rituály pro přivolání lásky, peněz, síly a úspěchu.Špetka jantarového prášku přidaná do jakéhokoliv kadidla zvyšuje jeho účinnost.