Prosinec 2006

Krásna fotka Eragon+Murthag

22. prosince 2006 v 22:27 | Enýsek! =o) |  Eragon, Eldest
to jsou zlatiškaa!!!!!!!!!!! :)))) :-*

Ed Speelers- jeste fotky

22. prosince 2006 v 22:24 | Enýsek! =o) |  Eragon, Eldest
<-No neuhadnete ale toto je Ed a Murthagem :)))
Official fan web: www.edspeleers.com

Ed Speelers- info

22. prosince 2006 v 22:22 | Enýsek! =o) |  Eragon, Eldest
Datum narození: 21.12. 1987
Celé jméno: Edward John Speleers
Místo narození: Chichester (Anglie)
Výška: 1,89
Biografie:Do role Eragona byl vybrán na konkurzu ze 180,000 uchazečů. Začal se účastnit hereckých představení už ve 3 letech. Ed hrál krále Richarda III. a Hamleta ve školních hrách. Ed je jedináček Jeho rodiče jsou rozvedeni a jeho matka žije ve Španělsku. Jeho otec, John Speleers, je finanční poradce v Londýně. Edík byl navrhnutý i do role Petra Pevensie ve filmu Latopisy Narnie. Jeho oblíbený herec je James Dean.
Filmografie:
Eragon (2006) - Eragon
!! pls copy pouze se zdrojem !!!

Garrett Hedlund (Murthag)- infoo

22. prosince 2006 v 21:55 | Enýsek! =o) |  Eragon, Eldest
Celé jméno: Garrett John Hedlund
Narozen: 3. září 1984 v Roseau, v Minesotě
Výška: 1,7 m
Narodil se v Roseau, v Minesotě a své dětství prožil na rodinné farmě v malém městě. Když mu bylo devět, jeho rodina se přestěhovala do Scottsdale v Arizoně, kde začal brát soukromé hodiny herectví. Po absolvování střední školy okamžitě odjel do Los Angeles, kde začal pracovat na své herecké kariéře.
O měsíc později dostal roli Achilova bratrance Patrokla v historickém velkofilmu Troja (2004), kde s ním hrál Brad Pitt. Jeho další významná rola byla ve filmu Friday night lights (2004), kde s ním hrál Billy Bob Thorton (bývalý manžel Angeliny Jolie)
Další jeho rola byla v dramatu Čtyři bratři (2004), kde s ním hrál Mark Wahlberg. Je to příběh čtyř bratrů, ktrí chtějí pomstít matčinu smrt.
Garretův nejnovější film je Eragon, který bude mít u nás měl premiéru 14.12.2006
Zajímavosti:
* Předtím než se stal hercem, dělal modela pro L.L. Bean a Teen Magazine
* Na střední závodně běhal
* Má bratra a sestru
* Absolvent Horizonské střední školy v Phoenixu, v Arizoně
* Jeho rodina: matka Kristi, otec Robert, starší bratr Nathaniel a starší sestra Amanda
* Jeho rodiče se rozvedli, když byl ještě malý chlapec
* Je velkým fanouškem punk rocku
* Na střední se učastnil bruslení, wrestlingu a fotbalu
* Když žil ještě na farmě mohl poslouchat jen jednu radiovou stanici, která hrála country
* Ted bydlí v apartmá v L.A. (koupil si ho za peníze z Troje)
* Užívá si, když může být doma a vařit
Tess a Carol :)

Garrett Hedlund (Murthag)- foto

22. prosince 2006 v 21:52 | Enýsek! =o) |  Eragon, Eldest

Je docela možné, že jsi Goth, když...

22. prosince 2006 v 19:49 | Enýsek! =o) |  Ftípky
...hrobní otisky používáš jako tapetu...

...jsi vždy nejvyšší ve své třídě...

...kdekoliv si byla, zastavila ses u místního hřbitova, aby sis udělala obrázek...

...máš schůzky v krematóriích...

...máš slabost pro pavouky...

...našla si zalíbení ve starobě a morbidnosti...

...necháváš si všechny své staré dýně...
...nosíš celé léto kápě...
...pastelové barvy ti způsobují kopřivku...

...podkroví nebo sklepy jsou tvým oblíbeným místem v domě...
...toto je tvůj způsob čajového dýchánku...
...tvoje oblíbená písnička je "Bela Lugosi´s Dead" od Bauhaus...
...tvá výbava váží víc než ty...

...tvůj přítel si pořád půjčuje tvůj make-up...
...všechny tvé poučné projekty jsou o Timovi Burton...
...všechny tvé večerníčky vyžadují světlo...
...všichni tví oblíbenci jsou mrtví...
...vyješ na měsíc...
...západy slunce jsou lepší s netopýry...

Smutek...

22. prosince 2006 v 19:11 | Enýsek! =o) |  Krev- Smrt
Zdroj supa kamosky: http://i.v.u.s.h.e.sblog.cz/

Jak se slaví Vánoce ve světě?

22. prosince 2006 v 19:07 | Enýsek! =o) |  Vánoce
Austrálie
V zemi klokanů slaví Vánoce stejně jako ve Velké Británii - jen s tím rozdílem, že místo lyžování a koulování vrcholí v Austrálii léto a děti si užívají letních prázdnin, které s oblibou tráví na pobřeží oceánu s celou rodinou. Vánoční stromečky mají buď umělé nebo zasazené v květináči. Vánoční hostina má většinou formu pikniku pod otevřeným nebem s nezbytnými barevnými balónky. Pijí se ovocné šťávy, australské pivo a australské víno, které. K jídlu se podávají studené obložené mísy, chlazené ovocné a zeleninové saláty a přeslazené dorty a zákusky. Nesmí chybět meloun. A kdo si chce jídelníčkem připomenout historii své země jako jedné z bývalých britských kolonií, dá si o štědrovečerní večeři jako dezert teplý švestkový nákyp s hrozinkami a ořechy polévaný vaječným koňakem. O vánočních svátcích s oblibou navštěvují své příbuzné, přátele a známé a vůbec jim nevadí, když musejí jet na návštěvu několik set mil. Australané milují vánoční gratulace a pohlednice snad nejvíce za všech národů a posílají jich neuvěřitelné množství. Dokonce mezi sebou soutěží, kdo se může pochlubit větším počtem obdržených vánočních blahopřání! Aby si je každý mohl dobře prohlédnout a případně i přepočítat, připínají je umělohmotnými kolíčky na pestrobarevné šňůry, zavěšené nedaleko jídelního stolu, nebo vkusně naaranžované v oknech.
Brazílie
Vánoční oslavy jsou pro ně velmi důležitými svátky. Nádherné pláže neznají zimu ani sníh. V páté nejlidnatější zemi světa žijí vedle sebe potomci Portugalců, Italů, Němců a Španělů, mulati, mestici, černoši, Japonci a Indiáni. Ve vánočních oslavách se zrcadlí nebývalá národnostní různorodost. Protože se ale všichni považují především za Brazilce, mají Vánoce i spoustu společných rysů. Všichni se radují, přejí si vše nejlepší k Narození Páně a zdobí stromečky spoustou nejbarevnějších vánočních ozdob. Téměř všechny vánoční stromky jsou umělé, skutečné jehličnany si mohou dovolit jen ti nejbohatší. Brazilci jsou proslulí nejen početnými rodinami, ale i velkorysostí a chutí utrácet. Většina obyvatel Brazílie navštěvuje o vánočních svátcích mše v kostelech nebo přímo pod otevřeným nebem. O štědrovečerní večeři si Brazilci pochutnávají na pečeném krocanu, ovoci, mořských rybách a sladkých zákuscích. Zpestření do tradičního pojetí Vánoc vnáší vyznavači candomblé, náboženství, které kdysi do Brazílie přivezli otroci z Nigérie a Beninu. Víra černých otroků prorostla katolickým náboženstvím, a tak se v daleké jihoamerické zemi radují nejen z bílého Ježíška, ale i z boha plodnosti a sklizně Oxalá s černou tváří, kterého doprovází Lemanjá, bohyně moře.
Bulharsko
V pravoslavném Bulharsku se vánoční svátky slaví až 6. ledna, a tak si milovníci Vánoc mohou nadělovat dárky hned dvakrát - 24. prosince a 6. ledna. V žádné bulharské domácnosti nechybí o Vánocích ozdobený stromeček. Dárky pod něj dává děda Koleda. Tradičním vánočním jídlem je v Bulharsku vepřové maso, čočka, fazole, rýže a zelí. Místo vánoček, na které jsme zvyklí u nás, připravují Bulhaři ze sladkého kynutého těsta pečivo ve formě kroužků. Na venkově se ještě občas dodržuje starý bulharský zvyk, že hlava rodiny rozloží před štědrovečerní večeří po zemi slámu, připomínající chudobu chléva, ve kterém přišel na svět vyvolený syn Boží, malý Ježíšek. Hospodyně rozprostře na slaměnou podestýlku vyšívanou pokrývku a na takto připravený "stůl" rozloží mísy s jídlem. Nejstarší člen rodiny pokrmy požehná a vánoční hostina může začít.
Dánsko
počátkem vánočních svátků se objevují adventní věnce. Čtyři hořící svíčky si vykládají Dánové jako symboly čtyř období lidského života - dětství, mládí, dospělosti a stáří. Vánoce jsou v Dánsku ale spojeny především s dárky a nikdy se na nich nešetřilo. Připravují se s několikaměsíčním předstihem a Dánové dělají s jejich nákupy velké tajnosti. Podle starého obyčeje totiž musí být každý dárek pro obdarovaného velkým překvapením. Lidé v Dánsku věří, že čím větší překvapení, tím šťastnější budoucnost je čeká. Dárky rozdává vánoční posel a balí je alespoň do dvaceti vrstev vánočního papíru a krabic. Dárek musí být vtipný a poukazovat na některou ctnost nebo charakterovou vadu. Drobné dárky a cukroví se věší na větve vánočního stromečku, který nechybí v žádné domácnosti. Nejoblíbenější je smrček. V posledních letech si získal na oblibě také zvyk kupovat malé jehličnánky v květináčích, o Vánocích je ozdobit a na jaře slavnostně zasadit ve volné přírodě, v lese nebo na speciálně vyhrazeném místě v městském parku.
Ke štědrovečerní večeři se podává husa, kachna, vepřová pečeně s červeným zelím, teplá šunka, pepřená treska s ředkvičkou a horká rýže politá studeným mlékem, pivní a pšeniční chléb, a jako dezert sladký rýžový nákyp se zapečenou mandlí. Komu se poštěstí ji najít, dostane speciální dárek Julemand. Vánoční specialitou Dánska jsou tzv. vánoční talíře - ručně malované.
Finsko
Dárky roznáší dárky veliký Ukko, pomáhají mu pidimužíci, kteří prý zlobivé děti odnášejí do svého ledového království.
Francie
Dárky dětem ukládá na krb nebo ke kamnům dobrý vánoční duch pére Noël. Je ze všech Ježíšků a Santa Clausů nejmladší. Od Santa Clause se liší vlastně jenom jménem. 25.12. k slavnostnímu stolu zvou do svých domácností bezdomovce, chudé, sirotky, vězně, ... , na kterém nechybí ústřice, šneci, žabí stehýnka, krocan plněný kaštanovou nádivkou a drahé ovoce. Tři králové jsou svátkem dětí a maminky jim v tento den upečou dort ozdobený papírovou figurkou, ve které je zapečená malá figurka. Kdo ji najde, je králem hry.
Grónsko
Tady bydlí Děda Mráz a píší mu sem děti z celého světa. Žije v podzemní jeskyni uprostřed věčného ledu.
Itálie
Štědrý večer se slaví jako předvečer narození Páně jen schůzkou s přáteli. Také italské děti dostávají dárky až na první svátek vánoční ráno. Ve srovnání s našimi, jsou italské Vánoce velmi odbyté: vždyť tu ani nepečou cukroví. Jenom ta půlnoční mše je stejná. Pod vánočním stromkem najdou děti téměř vždy i malé jesličky.
Keňa
Vánoce jsou zde svátky hlavně pro turisty - v zemi je pouze 12 procent křesťanů. Štědrý den slaví v hotelích po německo-britském způsobu, zatímco místní muslimové přihlížejí. Bouřlivější bývá Silvestr, kdy se i řada "domorodců" napije něčeho ostřejšího.
Maďarsko
dárečky si rozdávají před Štedrou večeří.
Mexiko
Oslavují vánoce pro ně typicky - hlučně a vesele. Stromeček nemají. Sladkosti dávají do velkého hliněného džbánu na vodu - Pinty, který visí ze stropu a je ozdobený peřím, děti se po něm natahují tlučou dřevěnými hůlkami tak dlouho, dokud jim nespadne a sladkosti a dárky se nevysypou.
Německo
Ježíšek rezavé vlasy a vousy a k přemisťování používá osedlaný divoký vítr. Dříve prý odnášel neposlušné děti a trestal nevěrné ženy. 1. 12. děti dostávají sladké adventní kalendáře a až do vánoc otvírají po jednom okénku se sladkým překvapením, vánočním stromečkem je jedlička.
Norsko
Otec vánoc schovává dárky do dřeváků, a bývá doprovázen vánoční kozou, pro tu by měli děti připravit do botiček nějakou lahůdku - nevymlácenou ovesnou slámu.
Polsko
Na štedrovečerním stole nesmí chybět polévky jako boršč, zelnňačka, houbová nebo rybí a samozřejmě štedrovečerní ryba - sleď nebo jeseter.
Rakousko
Na Vánoce se připravují několik týdnů dopředu. Tak jako my, tak i rakušané si vyrábí adventní věnce, ozdobené svíčkami a stuhami - zelonou, ta je barvou naděje a fialovou - barvou minulosti. Na Štědrý večer přichází Ježíšek přivolaný cinkáním zvonečku. Dárečky nebývají drahé. Spíše nápadité, praktické, vlastoručně vyrobené. Všechny dárečky balí otec - hlava rodiny.
Rumunsko
Svatý muž klade dárky vedle jesliček nebo pod postel.
Rusko
Štědrý den je v Rusku obyčejným pracovním dnem. Pravoslavné Vánoce totiž připadají až na 6. a 7. ledna. Původně byly spojeny s velkým množstvím lidových zvyků. Po zákazu Vánoc v roce 1918 však zvyky upadly v zapomnění a nyní většina Rusů místo nich slaví Nový rok s jolkou a dárky od dědy Mráze. Děda Mráz používá saně, cestuje až ze vzdálené Čukotky a doprovází ho Sněhurka v bílém kožíšku ušitém z hranostajů.
Spojené státy
Vánoce tu jsou největším svátkem roku, přestože se slaví pouze jeden den - 25. prosince. Proto tento den musí být opravdu dnem D. Všude miliony světýlek, jak venku, tak doma, velkolepá vánoční výzdoba, oblékaj si trička s vánočními motivy, ohromné stromky, mnoho dárků, které nosí Santa Claus, čím více, tím lépe, ohromná hostina s krocanem s kaštanovou nádivkou.
Španělsko
Vánoce ve Španělsku jsou svátkem rodiny. Dávají si dárečky, pije se šampanské, jí se marcipán. Děti sa však většinou obdarovávaí až na den Tří králů. Mikuláš zde dětem nosí dárečky do dřeváků.
Švédsko
Ježíšek na sebe bere podobu vánočního kozla, který má rohy zdobeny červenou stuhou.
Švýcarsko
Mají tajemného "Monsieura Chalandé." Tohoto obrovského panáka plného dárků nacházejí děti za dveřmi pokoje.
Velká Británie
Vánoční svátky už začínají vlastně na Mikuláše, tedy 6. prosince. Vrcholem je 25. prosinec - den, kdy děti po probuzení nacházejí v červených ponožkách dárky od Santa Clause. Celá rodina se pak sejde nad nadívaným krocanem a švestkovým pudinkem - podivnou směsí oříšků, rumu, vajec, strouhanky, cukru, citrónu... A samozřejmě ještě švestek. Podává se flambovaný koňakem .

Největší záhady...

22. prosince 2006 v 19:00 | Enýsek! =o) |  Záhady
Křišťálová lebka
Kdo, a jak ji vytvořil? Nač ve skutečnosti sloužila?
Údajně sloužila k předávání znalostí umírajícího indiánského kouzelníka. Je tomu skutečně tak?
Filadelfský experiment
Pokus amerických vědců ve spojení s armádou s cestováním časem.
Pokus se vymkl z rukou, a byl údajně zastaven.
Je tomu skutečně tak?
Mars
Zdánlivě nehostinný, neživý. V minulosti však na něm tekla voda. Vedou se spory o možnosti života na něm. Popírat jeho existenci je zpupnost. Odpůrce neodradily ani nálezy fosilních organismů v meteoritech z Marsu pocházejících.
Tvář na Marsu
Pokud na Marsu život nikdy nebyl, natož rozumný ne, kdo ji vytvořil?
Život na Marsu s největší pravděpodobností byl, a zároveň musí dosud být.
Nazca
Pro koho obyvatelé této náhorní planiny vytvořili tyto obrazce? Pro sebe jistě ne. I kdyby měřili více, než dnešní lidé, viděli by pouze změť různých čar.

Byly, a jsou v tajných vládních a vojenských laboratořích bytosti z jiných světů?
Jsou na naší planetě mimozemšťané? Ať již živí, či mrtví?
Vesmír
Jak vznikl? Jak je starý? Jak je veliký? Jaké formy života v něm existují? Na jak vysoké úrovni jsou? Kde se nacházejí? Proč se s námi dosud oficiálně nespojily? A proč…?
UFO
Odkud přilétají? Proč jejich tvůrci dosud oficiálně nepřistáli a nespojili se s námi?

Stephen Hawking
Ač vozíčkář , kvadruplegik,
absolutní špička v astrofyzice.
Je živý důkaz, že mysl člověka je něco naprosto úžasného. Jeden z mála, kteří plně chápou teorii relativity. Žádný počítač nenahradí lidskou mysl.
ZáhadyOkolo nás je bezpočet záhad a tajemství. Těch, o nichž víme, i těch, která na nás ještě čekají. Je přirozeností člověka, že po nich pátrá, a snaží se je rozluštit.
A to je jeden z motorů, jež žene vývoj lidstva kupředu. Doufejme, že se tento motor nikdy nezastaví, a těch, co jej brzdí, a zamlžují bude co možná nejméně.

Šťastná čísla (Vypočítej si)

22. prosince 2006 v 18:50 | Enýsek! =o) |  Ostatní
Napiš svoje jméno a pak podle této tabulkypřiděl každému písmenu správné číslo.
123456789
ABCDEFGHI
JKLMNOPQR
STUVWXYZ
Například: K I M S M I T H
2 9 4 1 4 9 2 8
Teď všechna čísla sečtia sčítej tak dlouho,dukod ti nevyjde jedna číslice.
Například:2+9+4+1+4+9+2+8=39 3+9=12 1+2=3
Kim má šťastné číslo 3!
A až budeš mít vypočítané svoje šťastné číslo,můžeš se dívat,co toto číslo znamená!
1-Jsi originální a odhodlaný(á)
2-Jsi velice spravedlívý(á) a umíš naslouchat
3-Jsi přátelský(á) a zábavný(á)
4-Jsi čestný(á) a spravedlivý(á)
5-Máš rád(a)dobrou zábavu a máš hodně energie.
6-Jsi moudrý(á) a srdečný(á)
7-Jsi tajemný(á)a pravdomluvný(á)
8-Jsi pracovitý(á)a máš talent
9-Jsi umělecky založený(á) a jsi dítě štěstěny
Tak co jaké číslo vám vyšlo??? :)))