Červenec 2006

Odjííždíím

26. července 2006 v 13:54 | Enny! =o) |  About Me
No nic lidičky, já dnes odjíždím na pár dní pryč, takže tu nebudou žádné new články, potom se na dva dny vracím, ale to budu v nervu
abych stihla zase všechno sbalit, ptže hned odjíždím na tábor. Jinak se mějte mooooooocky krásně!! Užívejte Sluníčka!!!! A hlavně volna(a to už máme vlastně polovinu prazek za sebou!-
tyto prázky mi to přijde, že to hroozně moc rychle utíká!!!
Potom začne škola a zase učení apod.jééééj (radši na to ještě nemyslet)...Mno nic já se loučím!
A Moc díky, že jste navštívili můj blogíísek Mám vás rááda!!
Pápááá
Enysek!!!


Lebečkyyy!!

24. července 2006 v 22:34 | Enny! =o) |  Ostatní
Supeeer!!

Ufo- Události

24. července 2006 v 22:31 | Enny! =o) |  Záhady
Události od roku 1987-1992
Dne 19.června 1987-Comiso(Itálie):Vyfotografováni "ptáci"ve tvaru obráceného kužele?!
Dne 28.prosince 1988-Portoriko:Obrovské UFO se zmocňuje dvou stíhaček
Dne 3.února 1989-Curych(Švýcarsko) a 7.prosince 1989.Eschweiller(Německo):Létající "pavouk"
Dne 17. nebo 14. listopadu 1989-Basilej(Švýcarsko):Formace létajících zářících koulí
Dne 24./25. února 1990-Holziken(Švédsko):UFO přistává na poli
Dne 21.března 1990-Rusko:Neidentifikovatelné cíle
Dne 23.března 1990-Montbéliart(Francie):Létající trojúhelník
Dne 2.srpna 1990-Lützeflüh(Švýcarsko):Neidentifikovatelná létající formace
Dne 19.ledna 1991-Ronneburg(Německo):V bývalé NDR byli spatřeni humanoidi
Dne 2.června 1991-Kandern(Německo):Nafilmovaná oranžová koule
Dne 1./2.dubna 1992-San José(Kostarika):UFO způsobily výpadky proudu
Dne 17.května 1992-Georgsmarienhütte(Německo):Zvláštní blýskající se fenomén

Smíchaná fota

24. července 2006 v 22:27 | Enny! =o) |  Chad Michael Murray

Řeč těla- jak se ji naučit vnímat?

24. července 2006 v 22:25 | Enny! =o) |  Ostatní
Někdy ani nemusíte promluvit a je jasné, že máte mizernou náladu. Přestože se snažíte tvářit přívětivě, dotyčný pozná, že se vám vaří krev. A není to proto, že byste měla pěnu u úst. Promluvila řeč vašeho těla.
Úsměv - úsměvem signalizujete otevřenost. Jestliže se prostě nedokážete moc usmívat, lidé si myslí, že vás nezajímají, že jste chladná a rezervovaná. Vlídné usmání je jako pozvánka - přitáhne k vám lidi, pro které je signálem, že jste ochotná s nimi konverzovat (takže proto se na vás vždy nalepí ten největší trouba, když se na něj na podnikovém večírku ze zdvořilosti usmějete).
Projevy souhlasu - když posloucháte vyprávění, které vás zajímá, mimoděk přikyvujete a říkáte něco jako "hmm" a "jo" za každou třetí větou. To je důležité hlavně pro pocit jistoty toho, kdo mluví - pokud někoho chcete tak trochu vystresovat, ovládněte svoji řeč těla, přestaňte s navyklým kýváním a nasaďte kamennou tvář. Nehněte ani brvou a řečníka budete mít za chvíli na lopatkách.
Postoj - všimněte si, jak stojíte, když s někým hovoříte. Pokud máte překřížené nohy nebo ruce, jste v obranné pozici. Ten člověk vám nejspíš nebude sympatický. Naopak projevem náklonnosti je uvolněný postoj a noha nakročená směrem k dotyčnému.
Dotek - fyzický kontakt signalizuje, že jste otevřená i citovému kontaktu. Pokud se někoho často dotýkáte (jen tak mimochodem, aniž byste si to uvědomila), záleží vám na něm více než na ostatních. Ale pozor - hodně lidí si chrání svůj osobní prostor a je jim nepříjemné, když jim ho někdo naruší, byť by to myslel dobře. Pak byste naopak mohla připadat dotěrná a vlezlá.
Oční kontakt - znáte to? Když vám někdo sympatický něco říká a vy na chvíli přestanete vnímat, hledíte mu upřeně do očí? Asi těžko. Jestliže se vyhýbáte pohledu do očí, je to jako byste měla na čele napsáno faleš, postranní úmysly nebo strach. Lidé tyto signály vnímají spíše podvědomě, ale velmi silně. Převážná většina vašeho dojmu z projevu někoho jiného závisí na tom, jak vnímáte jeho řeč těla.

Christian Oliver- Životopis

24. července 2006 v 22:24 | Enny! =o) |  Christian Oliver
Christian Oliver, se narodil 3. března 1972 ve městě Celle v Německu. Vyrůstal ve Frankfurtu nad Mohanem a později odjel do Los Angeles studovat herectví. V USA dostal roli například ve filmu "American Schrimps" nebo v seriálu V.I.P., kde hrál po boku Pamely Anderson. V Německu si zahrál například ve filmech "Romantic Fighter", "Zwei Schwestern", nebo "Schlaf mit meinem Mann". Také jsme ho mohli vidět v romantické komedii "Eat Your Heart Out", v seriálu "Baby-sitter's Club" nebo v celovečerním filmu "A light In The forrest" a v thrilleru "Kept".
Christian mluví německy, anglicky a francouzsky, vlastní také svůj oděvnický podnik. Nejraději má adrenalinové sporty, zejména potápění, sky-diving a snowboarding. Také rád cestuje a poznává nová místa a lidi. Navštívil například Afriku, Tahiti nebo Indii. Rád hraje fotbal, plachtí a trénuje box. Má pestrou paletu zájmů a koníčků - maluje, fotografuje, vaří a poslouchá hudbu. Nesnáší namyšlené lidi, ale sám uznává, že je někdy až moc upřímný a to ho někdy může dostat do problémů. První polibek prý dostal, když kdysi hrál s kamarády "flašku". Jan Richter je náhradníkem Toma (Reného Steinkeho), který již své účinkování v Kobře 11 ukončil v epizodě s názvem "Rozloučení"... Poprvé jsme ho mohli vidět v pilotním filmu "Křest ohněm", který jako první odvysílala TV Nova dne 7.9.2003, zatímco němečtí diváci na něj museli čekat o čtyři dny déle. Jan je policistou tělem i duší - žádné pronásledování se mu nezdá příliš bláznivé, žádná akce dost rychlá a žádné prostředky k dopadení vrahů a vyděračů dost dobré. Má dost vysoko hladinu adrenalinu v krvi a je výborný řidič.

Christian Oliver- Foto

24. července 2006 v 22:17 | Enny! =o) |  Christian Oliver

Kuriozity Moře..

24. července 2006 v 22:14 | Enny! =o) |  Ostatní
Nehlubší místo oceánu - hlubina Chalenger v Mariánském příkopu mezi Japonskem a Novou Guineí
je s hloubkou 11 033 m nejnižším dosud změřeným místem světa.
Nejvyšší oceánská hora - Havajská sopka Mauna Kea dosahuje nadmořské výšky 4 206 m, zároveň měří dalších 5 426 m od úpatí k hladině moře. Je tedy nejvyšší horou nejen oceánů ale celého světa o celkové výšce 9 632 m, o 782 m vyšší než Mount Everest.
Nejvyšší bouřková vlna - v r.1933 americký tanker USS Ramapo na cestě z Manily do San Diega v silné bouři změřil vlnu vysokou 34m.
Nejvyšší zaznamenaná vlna - Vůbec nejvyšší zaznamenaná vlna vznikla při velkém zemětřesení v zálivu Lituya Bay na Aljašce 9.července 1958. V důsledku tohoto zemětřesení došlo k mohutnému sesuvu, při němž se do zadní části zálivu sesulo nejméně 90 miliónů tun skály z výšky až 914 m nad hladinou moře. Sesuv vyvolal rázovou vlnu apokalyptických rozměrů, která se převalila přes protější hřbet a cestou vytrhala z kořenů stromy do výše 530 m nad hladinou moře. Voda se valila zálivem dál směrem ke kotvícím lodím rychlostí 160km/h a strhávala vše co jí stálo v cestě. Jakmile dorazila k 13,4 m dlouhé rybářské lodi přetrhla její kotevní řetěz a přenesla ji několik stovek metrů přes písčinu. Dva nešťastníci, kteří zrovna byli ma palubě dosvědčili, že se nacházeli 24 m nad vrcholky vzrostlých stromů rostoucích do výše 30 metrů. Dopadnuvší loď se během minuty potopila, posádka se však zázrakem zachránila. Vlna se nakonec vylila do Tichého oceánu kde byla o šest hodin později zaznamenána až naHavajských ostrovech.
Nejhlubší sestup člověka - 23.ledna 1960 dosáhl batyskaf Trieste II s dvoučlenou posádkou dna hlubiny Chalenger v hloubce 10 912 m, přičemž v hloubce 9 906 m se batyskaf otřásl a na okně z 8 cm tlustého tvrzeného plexiskla se objevily praskliny. Oba členové posádky se již loučili se životy, avšak okno vydrželo a po pěti hodinách sestupu Triieste II dosáhl dna a šťastně se vrátil na hladinu.
Nejhlubší sestup s potápěčským přístrojem - Do úctyhodné hloubky 330 m se 5. července 2005
potopil francouský potapěčPascal Bernabe. Rekordní ponor plánoval 3 roky, jeho podpůrný tým
se skládal z 10 jistících potápěčů pod vodou a 18 členů na lodi. S sebou si dolů na dýchání nesl 7 láhví plynných směsí a dalších 20 lahví měl rozmístěných podél sestupového lana. Samotný ponor se však neobešel bez dramatických chvilek kdy Pascalovi vlivem obrovského tlaku v těchto hloubkách imlodovala svítilna umístěná na přilbě a poškodila ušní bubínek. Navzdory tomu ponor dokončil. Sestup dolů zabral 10 min, cesta zpět kvůli dekompresním přestávkám potom trvala 8 hod 49 min.
Nejhlubší sestup na jeden nádech - 30. června 2005 se podařilo tureckému freediverovi Patriku Musimovi za pomoci sledu (zařízení které potápěče stáhne dolů) dosáhnout hloubky 209,6 m pouze na jeden nádech, kde tlak vody činí 22 atmosfér. Vědci se přitom až donedávna domnívali, že pro člověka je nemožné tak obrovský tlak vody přežít. Celý ponor byl monitorován potápěčskými hodinkami Suunto D9, které musely být speciálně upraveny pro použití v této hloubce.
Největší mořský živočich - Plejtvák obrovský dorůstá do zaznamenané délky až 33 m, a váhy
190 tun. Existenci větších exemplářů však nelze vyloučit
Největší bezobratlý - Největší zdokumentovaný nález Obří olihně měří 18 m. Podle nalezených jednotlivých kusů těchto hlavonožců jak v tělech vylovených vorvaňů, tak vyvrhnutých na pláž lze usoudit že v hlubinách
oceánů žijí mnohem větší exempláře.
Největší dravá paryba - Žralok bílý (Carcharodon Carcharias) dorůstá průměrné délky 4,5 až 5 metrů a 700kg váhy. Největšíexemplář, který byl uloven v květnu 1945 na Kubě měřil 6,5m a vážil 3 312kg.
Největší korýš - Velekrab "Macrocheira Kaempferi" žijící v hlubokých vodách u pobřeží Japonska má v dospělosti tělo veliké 255x305mm, a rozpětí nohou 2,5 až 4m. Výpovědi svědků hovoří o monstrech s rozpětím nohou kolem 6m a váze přes 25kg.
Největší medůza - "Cyanea Cappillata Arctica" za severovýchodního Antarktiku mívá průměr zvonu přes 2m, a její žahavá vlákna dosahují délky přes 35m.
Nejhlubší ponoření živočicha - Vorvaň tuponosý se dokáže potopit do hloubky přesahující 3 000 m na více než 1 hodinu.
Zadržení dechu - Vorvaňovec anarnak vydrží pod vodou déle než 2 hodiny
Pták potápěč - Alkoun tráví valnou část svého života na hladině kde se krmí, odpočívá nebo spí. Na pevninu odlétá pouze klást vejce. Potravu si obstarává tím, že se střemhlav přímo z letu zanoří pod hladinu kde loví šproty a slanečky přičemž využívá svá křídla jako pádla. Tímto způsobem se snadno potopí do několika desítek metrů. Někteří zdatnější jedinci však dosahují hloubek i přes 200 m.
Nejdelší vodní rostlina - Obří řasy označované též jako Chaluhy "Macrocystis pyrifera" dorůstají délky přes 60 m. Tyto chaluhové lesy rostou pouze v chladných, prosluněných vodách a poskytují útočiště mnoha druhům ryb, které jako úlovek přitahují zase tuleně, lachtany nebo delfíny. S celými lesy těchto rostlin se můžeme setkat třeba v pobřežních vodách Kalifornie.