SAW a SAW 2

5. února 2006 v 19:36 | Enny! |  Horory
SAW :
AKA: Saw: Hra o přežití

Režie: James Wan
Scénář: James Wan (story), Leigh Whannell (screenplay), Leigh Whannell (story)
Hrají: Leigh Whannell (Adam), Cary Elwes (Dr. Lawrence Gordon), Danny Glover (Detective David Tapp), Ken Leung (Detective Steven Sing), Dina Meyer (Kerry), Mike Butters (Paul), Paul Gutrecht (Mark), Michael Emerson (Zep Hindle), Benito Martinez (Brett), Shawnee Smith (Amanda)
Produkce: Lark Bernini (associate producer), Peter Block (executive producer), Mark Burg (producer), Jason Constantine (executive producer), Daniel J. Heffner (co-producer)
Hudba: Charlie Clouser
Recenze:
Představte si, že se jednoho dne probudíte v neznámé páchnoucí místnosti. Nic si nepamatujete, jen víte, že vás strašlivě bolí hlava a že nic nevidíte, protože je všude kolem tma jako v pytli. Co se vám to stalo? Co máte dělat? To je nějaký vtip? Cvak, rozvítí se světla a vy vidíte, že ležíte na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Proti vám stojí chlap, který také nevypadá moc dobře, a mezi vámi dvěma leží vkaluži krve mrtvola. Chcete k ní jít, ale zjišťujete, že to nejde, že jste za kotník připoután k jedné z trubek u zdi. Ještě to nevíte, ale čeká vás nejhorší noc ve vašem životě. Nejhorší, nebo poslední - a nejspíš oboje najednou. Dostal jste se totiž do drápů vraha, který už půl roku terorizuje vaše město, vraha, o kterém je známa jen jeho předzdívka Jigsaw a jeho obliba v bizarních způsobech likvidace obětí.
Doktor Lawrence Gordon a mladík Adam vypadají jako úplně normální lidé, ale udělali tu chybu, že něčím zaujali Jigsawovu pozornost. Teď jsou spolu zavřeni v umývárně, aniž by tušili proč tam jsou a co je čeká. Co je třeba udělat nejdříve? Prozkoumat své okolí, zkusit najít nějaké vysvětlení nebo nějakou nápovědu. Hledání je úspěšné - oba mají v kapse obálku. Adamova obsahuje pouze mikrokazetu s nápisem "přehraj mě", doktor Gordon má kromě kazety ještě jeden náboj do pistole a nějaký klíč. Že by cesta ke svobodě? Ale vůbec ne, klíč nepasuje do žádného ze zámků, které mužům brání ve volném pohybu. Nezbyde než si poslechnout kazetu - ale jak? Snadno, mrtvola drží v ruce diktafon. Problém je jen v tom, že na ní ani Adam ani Gordon nemůžou dosáhnout. Musí tedy hledat dál.
Poselství z kazet je nakonec docela jednoduché: Adam nemůže dělat nic, jen čekat. Doktor Gordon se musí rozhodnout: Má do šesté hodiny ráno čas na to, aby Adama zabil. Když to dokáže, bude volný. Když to nedokáže, jeho žena a dcera budou zavražděny a on sám zůstane navěky hnít v umývárně, která se mu stane hrobkou. Nápověda: Mrtvola má v ruce pistoli. Druhá nápověda: Někde v místnosti jsou schované dvě pilky. A teď hledejte, pánové...
Princip, na kterém je Saw založen, není nový. Existuje celá řada filmů (například Se7en, Bone Collector, svým způsobem i The Card Player), ve kterých jde vlastně o totéž: Někde po okolí pobíhá neznámý vrah. Nikdo neví, kdo to je, nikdo neví, proč se pustil do svého díla. Známo je jen to, že kdo se mu dostane do rukou, dopadne hodně špatně. Po několika vraždách bezvýznamných obětí dojde řada na někoho, kdo má k hlavním hrdinům nějaký vztah. Policii, detektivovi nebo oběti zbývá jen velmi omezený čas na to, aby z dostupných indicií odhalili, kdo se za brutálním násilím skrývá, dopadl ho a budoucí oběť včas osvobodili.
Saw je současně velmi typickým a velmi netypickým představitelem tohoto druhu filmů. Obsahuje všechny typické přísady: Bizarní smrti, vševědoucího vraha, zmatenou policii a samozřejmě spousty falešných stop a dějových zvratů. Novinka je v tom, že to celé je velmi dobře vymyšleno a poskládáno do sebe - šokující odhalení jsou šokující, aniž by k tomu byly potřeba díry ve scénáři a shovívavý divák, překvapivá rozuzlení jsou překvapivá, každý zúčastněný má dostatek svých vlastních temných míst a podezřelého chování, aby právě on mohl být vrahem... Saw je asi jediný film tohoto druhu za poslední léta, ve kterém jsem neměl pocit, že je to celé uměle poskládané tak, aby to mělo šokující efekt. A také jediný, na který se dá s vážnou tváří dívat víckrát než jednou.
Menší nepříjemností je práce s kamerou v situacích, kdy jde protagonistům o vteřiny. Zběsilé poletování kamery všemi možnými a nemožnými směry velmi dobře přenáší ten pocit strachu a zoufalé snahy o přežití, ale hrozně špatně se na to kouká. Což je svým způsobem dobře, nebývá obvykle záměrem, aby si divák krutou smrt oběti užíval v klídku a pohodě. Navíc to tvůrcům umožnilo vytvořit atmosféru brutality, aniž by se museli uchylovat k tradičním trikům s litry umělé krve a prasečích vnitřností.
Jak jsem z dosavadních letošních (2004) filmů neměl dobrý pocit, Saw na mě velice zapůsobil. Bez nejmenších pochybností je to to nejlepší!
zajímavost: Celá Saw: Hra o přežití byla natočena a současně sestříhána za pouhých 18 dní. Celé natáčení probíhalo v upraveném skladišti.
zajímavost2: Saw byla v Americe velice úspěšná, a tak hned na podzim toho roku má premiéru Saw 2. Tomu říkám rychlost :-)
Saw II (2005):

USA
93 minut
RECENZE:
Režie: Darren Lynn Bousman
Scénář: Darren Lynn Bousman (written by), Leigh Whannell (written by)
Hrají: Donnie Wahlberg (Eric Mason), Shawnee Smith (Amanda), Tobin Bell (Jigsaw), Franky G (Xavier), Glenn Plummer (Jonas), Dina Meyer (Kerry), Emmanuelle Vaugier (Addison), Beverley Mitchell (Laura), Erik Knudsen (Daniel), Tim Burd (Obi (as Timothy Burd)
Produkce: Peter Block (executive producer), Mark Burg (producer), Jason Constantine (executive producer), Daniel J. Heffner (co-producer), Gregg Hoffman (producer)
Hudba: Charlie Clouser
Poté, co loni dosáhl nízkorozpočtový Saw obrovského úspěchu, bylo celkem jasné, že pokračování na sebe nenechá dlouho čekat. Vzhledem k principům, na kterých Saw stavěl, bylo také evidentní, že Saw II buď opustí všechno, co pro nás Saw znamená, nebo to bude nudný propadák. Nebo obojí. Teď je film konečně mezi námi a my se můžeme podívat, v čem všem jeho tvůrci šlápli vedle. Čeká nás však zklamání - Saw II nejenže není špatný film, on je dokonce v řadě ohledů lepší než jeho předchůdce Saw.
Už u recenze na Saw jsem měl obrovský problém s tím, jak film podrobně popsat a přitom nic neprozradit - pokud možno ani to, že Saw stojí a padá s překvapením. Asi nikoho nepřekvapí, že ani u Saw II to není jinak. Vyvolává to ovšem zajímavé dilema: Už sama znalost prvního dílu dává divákovi informace, které by v zájmu co největšího zážitku z dílu druhého znát neměl. Na druhou stranu řada scén druhého dílu nedává bez znalosti jedničky moc smysl, nemluvě o tom, že shlédnutím Saw II se připravujete o drtivou většinu překvapení z Saw I - shlédnout oba filmy v obráceném pořadí by byla hrubá chyba. I tato recenze počítá s tím, že Saw už znáte a například prozrazení identity Jigsawa tak pro vás nebude spoilerem. Pokud jste Saw dosud neviděli, doporučuji okamžitě přestat číst a chybu napravit (i když, mezi námi, nenapravitelná škoda už způsobena byla).
Po událostech v Saw byl několik měsíců klid. Teď však Jigsaw znovu udeřil. Za oběť si vybral Michaela, malou rybu živící se jako policejní práskač. Jeho smrt (nečekali jste snad, že to přežije!) je bohužel tím nejhorším momentem celého filmu a velmi nahrává úvahám z úvodu, že je Saw II jen chabým pokusem, jak z úspěšnéh
o titulu snadno vydojit další peníze: Provedení smrtící pasti je totiž tak očividnou vykradačkou pastí z jedničky, že se na to skoro nedá dívat. Jakákoliv hrůza z bezvýchodné situace je spolehlivě zabita znechucením z tak primitivního filmařského triku: Michael má na krku masku s ostny uvnitř, takovou "železnou pannu" jen pro obličej, která po jedné minutě sklapne. Otevřít ji může jedině klíč, který má Michael ukryt někde ve svém těle. Ještě že byl Jigsaw tak milosrdný a dal mu na dosah ruky skalpel...
O Michaelově smrti se dozví policie a na místo je povolán detektiv Eric Matthews, úspěšný ve vyšetřování ale velmi neúspěšný v rodinném životě - zrovna před pár dny se pohádal se synem a ten ho prakticky zavrhl. Proč zrovna Eric? Jistě, je to pracovník s obdivuhodným počtem odsouzených. Ano, Michael byl jeho práskač. Ale tím hlavním důvodem byl asi nápis "Look closer, detective Matthews" na stropě místnosti s mrtvolou... Eric se skutečně "pozorněji rozhlédne" a dokáže díky tomu najít vraha. Tím však jeho případ nekončí, ale začíná - Jigsaw tohle celé sestrojil proto, aby si s Ericem mohl v klidu promluvit o tom, jak si lidé neváží vlastního života. A aby dodal svým slovům váhu, umístil do opuštěného domu osm různých lidí. Jedním z nich je Ericův syn Daniel.
V tomto okamžiku se děj filmu rozdvojuje. Sledujeme policii a konkrétně Erica Matthewse, jednajícího s Jigsawem a hledajícím způsob, jak majít dotyčný dům, dostat se dovnitř a oběti zachránit dřív, než padnou do smrtící pasti. Souběžně vidíme i pokusy osmi lidí, kteří se navzájem neznají a netuší, co je svedlo dohromady, o záchranu vlastními silami. Čas nemilosrdně utíká a jak oběti postupně decimuje nejen plyn a Jigsawovy smrtící pasti, ale i vzájemná nevraživost, nervozita roste. Jak dlouho ještě Daniel vydrží? Proč si Jigsaw vybral právě těchto osm lidí pro své kruté hry? Jen čas ukáže...
Saw II mě velmi potěšil tím, že perfektně drží atmosféru svého předchůdce, ale přitom není jeho pouhou kopií. Naopak, co jenom trochu jde, to dělá obráceně: Identitu vraha poznají hned v úvodu i ti, kdo první díl neznají. Hlavní oběti smrt nehrozí, přesto musí konat proti svým zažitým zvykům, pokud chce v Jigsawově hře uspět. Tam, kde Adam a Lawrence chtěli ven, Eric se potřebuje dostat dovnitř. A Jigsaw sám používá své pasti spíš jako připomínku, že se vyplatí hrát podle pravidel, než jako nástroj k probuzení touhy po životě v ostatních - na to mu bohatě stačí povzbuzovat jejich vzájemnou nenávist vhodně formulovanými narážkami... Perfektní je i způsob, jak jsme informování o tom, co se dělo v prvním dílu poté, co Adam v souboji s Jigsawem neuspěl...
Náhradou toho je naštěstí promyšlenost scénáře. Saw byl postaven na překvapení a šokujícím závěru, tomu bylo podřízeno úplně všechno, včetně logičnosti scénáře. Proč ne, cíle se dosáhnout podařilo a člověk rád odpustil díry v ději výměnou za jedinečný zážitek. Jenže se na to nedalo dívat víc než jednou, při dalších sezeních už ten hlavní šok ztratil sílu a slabiny byly víc a víc zřetelné. U Saw II je to jinak. S trochou dobré vůle (splnění či nesplnění nějakého úkolu musí proběhnout až v poslední sekundě, protože to je dramatická nutnost) je docela dobře možné si představit, že takhle by daná situace opravdu mohla vypadat. Ani nejsou potřeba berličky jako hrdinové, kteří si nevšimnou kriticky důležitého předmětu, dokud se to Jigsawovi nehodí.
Mrzí mě však, že z velké části zůstaly nevyužity možnosti plynoucí z interakce mezi osmi oběťmi. Nějaké ty vztahy mezi nimi jsou, ale je jich žalostně málo. Pro představu, dával jsem si na to zvášť pozor a přísahal bych, že u čtyř z osmi lidí jsme se nedozvěděli dokonce ani jméno, tím méně takové "podružné detaily" jako co mají společného s ostatními - můžeme to jen odhadovat z toho, že to bylo ve filmu velmi silně naznačeno a tři z obětí to za sebe potvrdily. Většina Jigsawových obětí tak byla odsouzena do velmi trpné role, kdy jejich jediným účelem je zemřít nějakou strašlivou smrtí v jedné z pastí, aniž by měl divák vůbec důvod se o ně zajímat. Dost mi to připomělo filmovou verzi Battle Royale, kde se muselo ve vymezeném čase vyvraždit 42 studentů - ale v Saw II jich bylo jen 8!! To by se opravdu nedalo nechat každému dvě minuty, aby se aspoň představil? Nebo aspoň u té jedné slečny, u které jsem se celý film těšil na to, až z ní vypadne, že je svým povoláním masová vražedkyně :(
Kvalitní scénář (který mimochodem vznikl ještě před Saw I a byl dodatečně upravován, aby lépe zapadl do Sawovského vesmíru) je jasný bod ve prospěch Saw II, zmíněné nedostatky to však bohužel kazí, takže nemohu druhý díl hodnotit tak vysoko jako díl první
. Přesto jsem s ním spokojen, navzdory negativním očekáváním se z něj vyklubal velmi dobrý film. Saw asi zůstane synonymem pro neočekávané, ale nedivil bych se, kdyby se Saw II dožil s odstupem času vyššího hodnocení než jeho předchůdce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Už ste viděli SAW?

Ano, ale jen SAW 21.9% (361)
Ano, jen SAW 2 8.2% (135)
Oboje!!! 49.6% (818)
Ani jedno 12.5% (207)
Vubeeec! Bojim se 7.8% (129)

Komentáře

Zobrazit vše (158)
Zobrazit starší komentáře

101 Eiwina Eiwina | 20. ledna 2007 v 23:11 | Reagovat

Stejně Saw III. je nejlepšíí!!!

102 Tums Tums | E-mail | 23. ledna 2007 v 20:24 | Reagovat

lepsi je saw3

103 k k | 25. ledna 2007 v 15:57 | Reagovat

viděla  sem zatim jenom 1 a 2. a ta jednička se mizdá lepší.ale když vidíte jenom 2 tak vlastně ten konec bez tý 1. nepochopíte.

104 Lucy-e Lucy-e | 27. ledna 2007 v 17:52 | Reagovat

ježiš na tom neni nic co chápat když ji nekdo nevidel tak si rekne ze uz tam asi jako nekoho meli kdyz je tam ta seschla noha a telo a kdyz ji videl tak mu jenom dojde to ze je to porad ve stejnym baraku a uvidi tu spojitost ale nutne to videt nepotrebujes abysi neco chapal/a......

105 Lucy-e Lucy-e | E-mail | 27. ledna 2007 v 17:53 | Reagovat

ježiš na tom neni nic co chápat když ji nekdo nevidel tak si rekne ze uz tam asi jako nekoho meli kdyz je tam ta seschla noha a telo a kdyz ji videl tak mu jenom dojde to ze je to porad ve stejnym baraku a uvidi tu spojitost ale nutne to videt nepotrebujes abysi neco chapal/a......

106 bagca.ok bagca.ok | E-mail | Web | 28. ledna 2007 v 12:33 | Reagovat

jj,tak tenhle filmik je dost hustej videla jsem oba dili a ted jedu do kina na 3 takze uz se mooccccccccccccccccc moc tesim pak vam budu vypravet

107 miska miska | 7. února 2007 v 17:34 | Reagovat

Je to dobrý mazec.Miluju takové nerváky,i když pak nejdu ani na wc.Ale za to to stojí.KONEC HRY

108 ewča :P :D ewča :P :D | 7. února 2007 v 21:10 | Reagovat

Jako já nevim :D

každej z toho dělá úpe krvák největší a tak jsem byla fakt ntřesená co to bude: no aůe když jsem se koukla na jedničku tak mi zas až tak úplný krvácký nepřišlo :DJako neříkám že to byla pohádka,protože tam byli nějaký věci hustý ale čekala jsem to horšííí

bohužel jsem viděla jen jedničku,dvojku ani trojku ee :/

109 agatka agatka | E-mail | 9. února 2007 v 17:29 | Reagovat

Tak já sem právě zkoukla i ten třetí díl a musim říct, film nejvíc krutej, sedim a čumim jak puk,  klepou se mi ruce a všechno mi to šrotuje hlavou, zase nejvíc nečekanej konec, hlavně otevřenej,  ale krutý, jen moc masa i na můj vkus, už se v tom moc vyžívaj ty tvůrci toho filmu, já si nikdy nezakrejvám oči, ale tady sem musela několikrát, jinak bych se zhroutila, bože, nemám slov... každej díl mě tak strašně dostal!!!Jen vim, že tenhle díl už si nepustim znovu, to 1. a 2. sem viděla každej dvakrát, tenhle 3. je ale moc brutální, nejvíc mírný je asi když se chlapík topí ve vnitřnostech rozmixovanejch shnilejch prasat!!

110 Viol Viol | 10. února 2007 v 18:30 | Reagovat

Nejbrutálnější je SAW III !!!  Vůbec nechápu jak to točili !!! Je to fakt hustý !!

111 fuuuuuj fuuuuuj | 13. února 2007 v 8:03 | Reagovat

fůůůůůj hnus zrus ten blog je to tu na hovno

112 sara madejova sara madejova | 20. února 2007 v 14:11 | Reagovat

mno!!!!!!§:D jako je to mazec!!! prostě depresie!!!! hmm SAW  !!!!!!!!!!!!!!!!jo jo!

113 braska skinny braska skinny | 20. února 2007 v 20:35 | Reagovat

dobrej ale wostrej film br jeste ted se bojim

114 Kikuska Kikuska | 6. března 2007 v 21:37 | Reagovat

akurat som sa vratila s kina SAW 3 a to bola supa odporucam

115 Horor Horor | 8. března 2007 v 10:51 | Reagovat

Lidi nej je SAW3 tak ho skoukněte.

116 perdto perdto | E-mail | 11. března 2007 v 9:37 | Reagovat

takova opice jedna zmalovana.aji Tom a Jerry jsou brutalnejsi nez saw.

117 Janulka! Janulka! | 11. března 2007 v 10:43 | Reagovat

SAW3 je urcite z cele rady ten nej..!!! stoji za skouknutíí ! :D

118 pat pat | E-mail | Web | 14. března 2007 v 20:43 | Reagovat

na mém blogu probíhá soutěž o saw 3

119 Blade Blade | 16. března 2007 v 23:07 | Reagovat

Jakto,že tam nemáš saw3?

120 Nikča Nikča | 22. března 2007 v 15:38 | Reagovat

saw 1,2 jsou hustý horory i když sem sa trochu bala až bude v kyně saw3 tak tam pujdu slyšela jsom že v anglii už to davalo a nějaky lidi z toho omdleli jak se balí ha to mě se nestane!!

121 bfc bfc | 29. března 2007 v 16:52 | Reagovat

saw je nej horor ketrej sem videla

122 hhoovvnnooo hhoovvnnooo | 2. dubna 2007 v 11:22 | Reagovat

všechny

3

123 KRIS18 KRIS18 | 10. dubna 2007 v 22:56 | Reagovat

Jo bomba filmy saw1-2 sem videl česky až na tu debilni 3 ktera byla nejlepsi s titulky a 26 řijna ma byt premiera SAW 4 ale zatim jen premiera

124 Lea Lea | Web | 17. dubna 2007 v 18:31 | Reagovat

Sem viděla všechny 3 díly a je to fakt nářez!! ale 3 mi už přišla trošku přehnaná

125 ehjfv ehjfv | 10. května 2007 v 13:15 | Reagovat

videla sem vsechny a aji saw 3:Pa bylo to super

126 Darek69 Darek69 | 11. května 2007 v 15:36 | Reagovat

Joooo SAW3 je fakt hustej jako swin!Uz se tesim na 4 a 5!huuuuuu uz se bojim,bojim:D:D

127 T-free T-free | E-mail | 28. května 2007 v 7:43 | Reagovat

jj série saw je good viděl jsem všechny 3 díli a těšim se na 4 aš někdo najdete saw4 ke stažení tak mi dejte vědět PLS. :-)

128 Lukáš Lukáš | E-mail | 30. května 2007 v 22:24 | Reagovat

Fakt hafec film :-)))) ale nej je SAW 3 to mi verte

129 no kaxo una! no kaxo una! | E-mail | Web | 22. června 2007 v 23:11 | Reagovat

no se una wuea de lo k hablan pero kjakja!

ta chisto un saludo pal kolegioª

jhjahjahajhajª

oie de k pais sonª!

iwual chupen la penka!

jahajhjha

130 sara madejová sara madejová | 25. června 2007 v 12:02 | Reagovat

je to tak trapné až to bolííííííííí!!!!!!!:D

131 Gentle Gentle | E-mail | 4. července 2007 v 20:09 | Reagovat

Jj, viděla sem Saw1,2,3, sou to dobrý filmy...:o*

132 thsrthasrt thsrthasrt | 7. července 2007 v 21:22 | Reagovat

dost dobré filmy

133 Jelenek Jelenek | 14. července 2007 v 21:49 | Reagovat

www.torrent.animalfriends.gzk.cz

134 Toom Toom | E-mail | 20. července 2007 v 19:50 | Reagovat

ja videl vsechny 3 mam i saw 3

135 Rom Rom | 21. července 2007 v 13:42 | Reagovat

viděl jsem 1.2.3a joko ta trojka nic moc nejlepší je 2

136 dagy dagy | E-mail | 2. srpna 2007 v 20:08 | Reagovat

viděla sem všechny tři díly v jeden den.........a musím říct že sem potom začala hodně přemýšlet o životě.......že sou taky dny kdy si života hodně, hodně moc nevážím.............ale doufám že se nenajde takovej psychopat, kterej by si se mnou chtěl "zahrát hru"...........ale zpátky k filmu......jednička ta byla v pohodě.....dvojka se mi hodně líbila.......ale trojkou to všechono zkazili.....na trojku kdybych se nedívala s kamoškou tak se snad ani nedívám....bylo tam strašně moc krve na můj vkus......o krev možná ani tak nejde....jako o to že to bylo už nechutný.........a člověk se tak trochu vžíval do těch lidí........a dá se říct že mě to bolelo s něma:-(......

mějte se lidičky.....a užívejte života.....dokud máte tu možnost......a hlavně važte si života, abyste si jednoho dne "nezahráli hru"

137 BloodFRog BloodFRog | 3. srpna 2007 v 17:03 | Reagovat

omg.SAW neni horor!ale spis psychotriler!

138 rs rs | Web | 5. srpna 2007 v 0:31 | Reagovat

cau ja jsem taky viděl všechny tři díly ale musim uznat ze ta trojka byla asi nejhorsi ale je taky dobra samozrejme jednicka u toho vsichni padli udivem dvojka byla trochu slabsi a trojka no ... ale zase zustala otevrena treba se dockame 4 :-)

139 Petush Petush | Web | 28. srpna 2007 v 13:41 | Reagovat

videla sem dvojku i trijku

140 TeRkA TeRkA | 14. září 2007 v 20:28 | Reagovat

jako......saw je teda pěkná krawina...wěčí jsem ještě nikdy newiděla!!

141 Jířa Jířa | E-mail | 2. října 2007 v 20:28 | Reagovat

To podle mě je nejlepší SAW IV, kterej je fakt boom!!!

142 Gumák Gumák | 7. října 2007 v 10:48 | Reagovat

máte někdo titulky na saw 4???

143 yvca yvca | 16. října 2007 v 22:26 | Reagovat

to jo no mrte filmiky jak 1 tak 2 to se jim fakt povedlo a videli ste noc s nabrousenou britnou?doporucuju je to fakt dost good film taky:-)

144 Boris Boris | E-mail | 24. října 2007 v 15:49 | Reagovat

Mno skvely tak sem si stahnul saw 4 ale titulky nikde nejsou :) nevite nekdo nahodou kde by mohli byt?

145 zeli zeli | 21. listopadu 2007 v 12:50 | Reagovat

čau lidi mám saw 4 na svý stránce kdo chcete tak si to stáhnětě www.zelenac4.estranky.cz jesli máte zájem ale je to v aj ale titulky si snad stáhnete:d

146 Death.girl.gothik.vampire Death.girl.gothik.vampire | E-mail | 5. prosince 2007 v 16:12 | Reagovat

Šgoda, já jsem to ještě NEVIDĚLAAAA!!!!!!!Bé, bé bé bé...!!!!

147 týnuškáááá týnuškáááá | E-mail | 18. prosince 2007 v 12:07 | Reagovat

no jasan - ale je to fajn horor....:o

148 týnuškáááá týnuškáááá | E-mail | 18. prosince 2007 v 12:07 | Reagovat

no jasan - ale je to fajn horor....:o

149 Jirka Jirka | 22. prosince 2007 v 20:12 | Reagovat

Jo viděl jsem oba díly a je to pecka film.

150 petr petr | E-mail | 25. prosince 2007 v 21:39 | Reagovat

Ahoj lidi velice se mi líbil film Eragon jestli to znáte tak asi se mnou budete souhlasit.Proto bych vás chtěl poprosit kde bych mohl sehnat na stažení další díly nabo mi aspon napište jestli jste na něco nenarazili byl bych velice vděčný tak mi plis napište na mějl moc dík

151 karlos karlos | E-mail | 28. prosince 2007 v 14:05 | Reagovat

oba dily sou super filmy uvital bych naky clanek o tretim dilu

152 Adys Adys | 30. prosince 2007 v 13:50 | Reagovat

Už jsem viděla všechny 4 a je to fakt bomba...většinou když se dělají filmy na pokračovaní, tak ty 2. díly už jsou o ničem...ale tady jsou všechny 4 perfektní...mazzzec....

153 KaffeWelwet KaffeWelwet | 2. ledna 2008 v 19:30 | Reagovat

Konecne ,,horor" kterej je o necem a ma smysl...

154 KaffeWelwet KaffeWelwet | 2. ledna 2008 v 19:31 | Reagovat

Konecne ,,horor" kterej je o necem a ma smysl...

155 kAČKA kAČKA | E-mail | 5. ledna 2008 v 12:47 | Reagovat

Ty horory prostě nemají chybu .Tady poteče krev :-))))))))))))))))

156 sidžej sidžej | 12. ledna 2008 v 14:31 | Reagovat

nuda

157 fffff fffff | 2. dubna 2008 v 17:43 | Reagovat

viděl jsem 3 díli a vešech je skoro všechno stejný kromě lidí :-)

158 Vocass Vocass | 1. května 2008 v 21:03 | Reagovat

já chci saw 5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama