Do zahájení olympijských her zbývá 5 dní.

5. února 2006 v 12:56 | Enny! |  Zimní olympijské hry
Česká výprava se v Turíně pomalu rozrůstá
05.02.2006 - 11:59, autor: ČTK.
TURÍN/PRAHA - Výprava českých sportovců v dějišti olympijských her v Turíně se pomalurozrůstá. Vedle lyžařky Kateřiny Neumannové, která do dějiště XX. zimních her dorazila jako první již začátkem týdne, se v olympijských vesnicích ubytovávají i sáňkaři, zástupci severské kombinace a dnes je doplní například běžci, kteří startovali na závodě Světového poháru v Davosu, či akrobatky Nikola Sudová se sestrou Šárkou, které v sobotu závodily ve Špindlerově Mlýně.
"Přiletí i kustodi hokejové reprezentace, kteří začnou v Turíně připravovat ubytování a další věci pro hokejisty," řekl dnes ČTK šéf české mise František Dvořák. Ten však tráví nejvíce času v Sestriere, kde bude ubytována podstatná část lyžařské výpravy. "Snažíme se to tady oživit," uvedl Dvořák. Právě tato část olympijského zázemí je totiž zatím nejproblematičtější.
I proto zástupci Českého olympijského výboru osobně příliš nezkoušeli funkčnost turínské dopravy. "Podle lidí, kteří sem jezdí, zatím vše celkem funguje. Jízdní řády se sice ještě dolaďují, ale mělo by to být dobré," doufal šéf české mise.
Příznivé je i počasí. Před několika dny sice v Turíně i dalších centrech napadlo dost sněhu, v poslední době ale svítí slunce. "Už čtyři dny. Teď by sice z údolí měly přijít mraky, ale sjezdovky jsou připraveny výborně," přiblížil situaci Dvořák.
Olympijské hry začnou v pátek 10. února.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama