Leden 2006

Nejoriginálnšjší dvojice v historii Olympiád- NEVE a GLIZ

31. ledna 2006 v 17:34 | Enny! |  Zimní olympijské hry
Dva významné elementy, bez kterých se Olympiáda nemůže uskutečnit: sníh a led!
A právě z těchto dvou prvků se zrodili oficiální maskoti XX ZIMNÍ OLYMPIÁDY V TORÍNĚ 2006 "Neve" a "Gliz". Dva maskoti sdělují olympijské hodnoty - účast, respekt, přátelství a loajalitu…. Tyto dvě postavičky vytvořil portugalský návrhář Pedro Albuquerque - vítěz mezinárodního konkurzu:
NEVE = SNÍH - inspirovaná sněhovou koulí, má ženské tvary, sympatická a elegantní, je zastoupená červenou barvou
GLIZ = LED - má mužský vzhled, hranatější podle kostky ledu, živý a hravý, v modré barvě
Jejich veselý úsměv vyzařuje radost, pozitivitu a optimismus. Jsou to kamarádi s chutí závodit a přátelit se, což jsou hodnoty, které by měly být v perfektní harmonii a tím spojit osoby pocházející z různých částí světa i s rozdílnými kulturami. Olympijské události se tak stanou oslavou sportu, emocí a fair play.
S příchodem Neve a Gliz se město Toríno stane i světem kouzelné fantazie. Dvojici maskotů se líbí zimní sporty a zábava s přáteli . Brzy tak uvidíte Neve a Gliz praktikovat zimní sporty na svazích hor, stadionech a všude, kde se budou odehrávat Zimní Olympijské Hry v Toríně 2006.

Roman Šeberle

31. ledna 2006 v 17:24 | Enny! |  Zimní olympijské hry
Narozen: 26. listopadu 1974
Odvětví: atletika - desetiboj
Klub: Dukla Praha
Největší úspěchy:
zlato: OH 2004, halové MS 2004, ME 2002, halové MS 2001, halové ME 2002, Grand Prix 2002, Univerziáda 1997
stříbro: OH 2000, MS 2003, halové ME 2000
bronz: halové MS 2003, halové MS 1999
Světový rekord: 9026 v Götzisu 27. května 2001
Ocenění: Atlet roku 2002, 2003
Sportovec roku 2004
Zapadá přesně do vzorečků pěti kruhů. Na olympiádě v Barceloně 1992 s úžasem sledoval, jak jeho krajan a průkopník světem obdivované české desetibojařské školy Robert Změlík získává slavné olympijské zlato. "Dokázat tak něco takového…," snil tehdy ani ne osmnáctiletý Roman Šebrle.
Při dalších hrách v Atlantě 1996 už měl k desetibojařskému zápolení o moc blíž. Bylo mu skoro dvaadvacet a tušil, že příště může být podobným hrdinou jako Tomáš Dvořák, který po Změlíkově boku získal olympijský bronz.
Stalo se a Šebrle za čtyři roky v Sydney výkladní skříň českého desetiboje zkompletoval o olympijské stříbro. A nechybělo moc - přesněji přebývalo příliš zákulisních nitek pro Estonce Erkiho Noola, jemuž k výhře dopomohla odmazaná diskvalifikace v sedmé z deseti disciplín - disku. "Tehdy jsem se ani moc nezlobil a radoval se ze stříbra - mé první desetibojařské medaile. A hned olympijské," vzpomíná Šebrle.
Tušil, že v šestadvaceti má velké chvíle ještě před sebou, a měl pravdu.
V mezidobí dvou olympiád - sydneyské 2000 a aténské 2004 - se opravdu vyšplhal na samotný trůn královské atletické disciplíny: půl roku po olympiádě se stal halovým mistrem světa a na jaře 2001 šokoval celou atletiku: jako první muž historie se v desetiboji dostal přes magických devět tisíc bodů a k halovému zlatu v sedmiboji si připsal výmluvné: 9026 - světový rekordman.
A přitom dál pracoval na naplnění vzorečku pěti kruhů: po proniknutí do špičky na své první olympiádě se na té další stát králem. "Mám rád velké závody a olympijský desetiboj je ze všech určitě tím největším. I když jsem vždycky žil přítomností a koukal se jen kousek před sebe, o Aténách jsem mluvil již po posledních hrách v Sydney. Olympiáda je pro mě nejdůležitější sportovní představení v životě. Když to povím přehnaně, nešlo mi ani o mistrovství Evropy v Mnichově 2002 nebo o mistrovství světa v Paříži 2003. Sám pro sebe jsem si určil, že další olympijské hry po Sydney jsou mým vrcholem," říká Šebrle, pro něhož rok 2002 přinesl další výrazné kroky k vysněné zlaté aténské metě. První desetibojařské zlato, první vítězství v Grand Prix, narození prvního syna a první titul Atleta roku. Pro Šebrleho byla sezona 2002 bezesporu neobyčejným obdobím. "Byl to opravdu dobrý rok," nezastírá desetibojař, který definitivně vystoupil ze stínu dvou legend, které měly u veřejnosti v sympatiích stále navrch. "Hlavně v image byli do roku 2002 Jan Železný a Tomáš Dvořák hodně napřed. Naopak Roman byl pro většinu lidí tím mladým. To se změnilo, posunula ho i nová role otce. Kromě toho, že změnila jeho jako člověka, mu pomohla rovněž v nahlížení na něj," myslí si Šebrleho manažer Alfons Juck. "Byl jsem tak trochu janek," souhlasí sám atlet.
I když v posledním roce před vysněnou olympiádou v Aténách Šebrle ubral na své suverenitě a ze světových šampionátů v Paříži a birminghamské hale dovezl jen stříbro a bronz, po boku Jana Železného - svého nejvýraznějšího atletického kamaráda - období zralosti dál posunul. "Honzy Železného si neskutečně vážím, jako atleta i jako člověka. Tak jako jiným mi imponoval ochotou kdykoliv poradit. Jsem rád, že zvláště mně pomáhá rád a nikdy mě neodmítne. Jsme kamarádi a doufám, že to tak zůstane. Rady, které mají často hodně kritický tón, od něj beru ze všech nejvíc," tvrdí Šebrle.
Zatímco Jan Železný na olympiádě v Aténách zřejmě svoji úspěšnou kariéru ukončil, Šebrle by rád pokračoval až do her v Pekingu 2008. Už proto má největší šanci se po vzoru Železného usadit v roli atletické jedničky na dlouhou dobu. "Když se podívám na roky zpátky, vidím, že jsem ušel cestu, kterou jsem musel ujít," zamýšlí se Šebrle. "Když se mi jako nezkušenému zajíci začalo dařit, chtěl jsem najednou všechno hned. Můj hlad po úspěchu mi někdy zatemnil mozek, nebyl jsem dost trpělivý," ohlíží se. "Ale s tím se beztak nedá nic dělat. Tahle zkušenost se nedá předat, každý si ji musí zažít sám," uzavírá.
Roman Šebrle se stal 7.března 2004 halovým mistrem světa v Budapešti, v sedmiboji vybojoval 6438 bodů, vytvořil tak evropský rekord.
Na olympijských hrách v Aténách 2004 získal pro Českou republiku jako jediný zlatou medaili.

Olympijské Hry 2006

31. ledna 2006 v 17:18 | Enny! |  Zimní olympijské hry
Olympijské hry v roce 2006 se budou konat na severu Itálie- TURÍN (Torino). Také ve městech (Sestriere, Bardonecchii a Pragelatu) od 10. - 26.února 2006. Jsou to 20. Olympijské hry.
Úvodní a závěrečný ceremoniál se uskuteční na Stadio Comunale v Turíně.
  • Český olympijský výbor dnes na nominačním plénu schválil konečnou nominaci českých sportovců na ZOH v Turíně 2006. Českou republiku bude na XX. ZOH reprezentovat 82 sportovců, což je o čtyři více než na předchozích ZOH v Salt Lake City 2002. Jedná se zatím o nejpočetnější českou výpravu v historii.
  • Předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek dodává: "Zimní sporty byly v loňském a jsou i v letošní roce na vzestupu. Myslím, že čeští reprezentanti v poslední době několikrát dokázali, že jsou na světové úrovni. Cítíme, že mají velkou šanci na nadcházející olympiádě uspět." Podle jeho slov patří mezi největší olympijské naděje čeští hokejisté, skokan na lyžích Jakub Janda nebo běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová.
Český olympijský tým se do ZOH v Turíně 2006 zapojí celkem v sedmi sportech:
· Biatlon (10 sportovců)
· Boby (6 sportovců)
· Krasobruslení (1 sportovec)
· lední hokej ( 23 sportovců)
· lyžování (36 sportovců)
· rychlobruslení (2 sportovci)
· saně (4 sportovci)
Jako první se z českých sportovců do dějiště Her přesune Katka Neumannová.
Sportovní a volnočasovou kolekci oblečení pro český olympijský tým zajišťuje firma adidas. Atleti využívající vybavení adidas budou na olympijských hrách 2006 pořádaných v Turíně soutěžit v produktech se zcela novým designem. Místo klasických tří pruhů na pažích a nohou - tento design nebyl mezinárodním olympijským výborem pro hry v Turíně povolen - bude jako nový designový prvek použito číslo "3". Řada trojek uspořádaná hravým a kreativním způsobem nicméně jednoznačně řekne, že původcem dané kolekce je právě společnost adidas. Návrh, který bude prozatím použit pouze v Turíně, byl schválen Mezinárodním olympijským výborem a vyhovuje jeho pravidlům.

Tak jak se libil???

29. ledna 2006 v 13:01 | Enny! |  Horory
Tak Kruh za námi..me se desne moc libil i kdyz sem ho videla asi po patesate! prostě úplne sqvělíí!!! Samarka byla proste k sežrání.... HAHAHAHA A co vám?

Toto jsou naši miláááčci!!!

26. ledna 2006 v 15:09 | Enny! |  About Me
Toto je moje Micinka- Guglinka- - Misa- .. Jeto skrizena Angorska-Turecka Čiči...
Je sice hodne plachá ale taky hodne hrava... Mam ji mooc moooc ráda je to proste moje
Bublinkaaaaa
A toto je Sabinčin BOBO!!!!!
Je to kráááááásnyyyy klaliseeeeeeeek!!
Jooooo Proste BOBO!!!!
Chudašek Bobo už není.. je to smutné... :( Ale tak určitě tam nahoře se má dobře a na Sabinku kouká jako na supeer paničku! :))
A toto Je Radůščina Norinkáá!!!
Taky Kráásny pejsaanek!!!
Sice me chtela parkrat kousnout ale nefadii...
Je to rada mezi voriskem a jezevcickem!!
No Kráásna Norinkaaa...

The Amityville Horror (2005)

25. ledna 2006 v 18:19 | Enny! |  Horory
3:15 zemřeš
USA, 2005, 90 min
Režie: Andrew Douglas
V hlavních rolích: Ryan Reynolds, Melissa George, Jimmy Bennett, Jesse James, Philip Baker Hall
Mladá rodinka se nově stěhuje do starého domu, který je až podezřele pěkný na to, jak je levný. V čem je tedy háček? Před rokem se zde odehrála neobvyklá událost. Mladý Ronald DeFeo tehdy vyvraždil celou svou rodinu - rodiče a čtuři sourozence. Potom tvrdil, že ho k tomu donutily hlasy v domě.
Následující text je záznam skutečného talefonátu , který obdržela policie 13.listopadu 1974 a na jehož základě ojevila zavražděné členy ridiny DeFrových
Motto: Katch 'em, kill 'em
Herci:
Ryan Reynolds .... George Lutz
Melissa George .... Kathy Lutz
JesseJames .... Billy Lutz
Jimmy Bennett .... Michael Lutz
Chloe Moretz .... Chelsea Lutz (as Chloë Grace Moretz)
Rachel Nichols .... Lisa
Philip Baker Hall .... Father Callaway
Isabel Conner .... Jodie Defeo
Brendan Donaldson .... Ronald Defeo
Annabel Armour .... Realtor
Rich Komenich .... Chief of Police

David Gee .... ER Doctor
Danny McCarthy .... Officer Greguski
Nancy Lollar .... Librarian José Taitano .... Stitch

Dům voskových figurýn

25. ledna 2006 v 17:40 | Enny! |  Horory
Motto: Chytit. Zabít. Vystavit.
Typ filmu: Horor
Rok výroby:
2005
Popis:
Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea se bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce - Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ...

Bouřka

19. ledna 2006 v 17:14 | Enny! |  Ostatní
Bouřka je souborem elektrických, optických a akustických jevů vzniklých mezi oblaky druhu Cumulonimbus navzájem nebo mezi těmito oblaky a zemí. Bývá doprovázena dalšími meteorologickými jevy, např. nárazy větru, vydatnými přeháňkami, silnými nárazy větru apod. Tolik definice. Teorie bouřek a projevů s nimi spojenými je nesmírně obsáhlá a složitá a její stručné základy budou uvedeny v následujících řádcích.Další podrobnosti o bouřkách budou zveřejňovány v samostatných článcích. Jak vzniká bouřka? Pro vznik bouřkového oblaku, na který se bouřky vážnou, je nutné splnění několika podmínek. Jak je známo, teplota vzduchu s rostoucí výškou klesá (v případě inverze je chod obrácený) a právě rychlost tohoto poklesu teploty s výškou rozhoduje, zda bude docházet k výstupným proudům. V troposféře (nejspodnější část atmosféry, kde se odehrávají meteorologické jevy) můžou existovat tři různé rovnovážné stavy: a) vratká rovnováha b) indiferentní rovnováha c) stálá rovnováha Jestliže je v troposféře některý z posledních dvou jmenovaných stavů, nedochází k tvorbě bouřek. Jestliže je ale v troposféře vratká rovnováha neboli instabilita, k tvorbě bouřek docházet může. Jak si takovou instabilitu představit? Předpokládejme, že při zemském povrchu je teplota 30 °C a že při vzrůstu výšky klesá o 1,4 °C na každých 100 metrů. Meteorologové nazývají tento pokles teploty s výškou vertikální teplotní gradient, který bývá označován g. Dále předpokládejme, že teplota vystupujícího vzduchu klesá pomaleji, například o 1 °C (tzv. adiabatický gradient ga). V určité výšce nad zemí (dejme tomu 500 m), je teplota vystupujícího vzduchu stejná, jako teplota okolního vzduchu. Situace je znázorněna na obrázku. Co se stane v případě, že bude na hladině ve výšce 500 m udělen vystupujícímu vzduchu vnější impuls? Odpověď je jednoduchá: Začne stoupat nebo klesat. Ve výšce například 600 m je teplota okolního vzduchu 21,6 °C, kdežto teplota vystupujícího vzduchu je 22,0 °C. Vystupující vzduch je tedy teplejší. Z fundamentálních fyzikálních zákonů plyne, že teplejší vzduch se rozpíná, má tedy větší objem a stoupá vzhůru. Podobně je tomu na hladině 700 metrů, kde je rozdíl mezi okolním vzduchem a vystupujícím vzduchem ještě vyšší. Tímto rozdílem rychlosti poklesu teploty s výškou u okolního a vystupujícího vzduchu je tedy zajištěna první podmínka pro vznik bouřek - tedy vzestupné proudy. Další podmínkou je dostatečná vlhkost vzduchu. Jak už bylo zmíněno, vzduch se většinou s rostoucí výškou ochlazuje. Maximální obsah vodní páry přímo závisí na teplotě vzduchu: Maximální obsah vodní páry v chladném vzduchu je nižší než ve vzduchu teplém. Dojde-li k překročení maximálního obsahu páry, začne tato kondenzovat a vytvářet oblak. Teplota, při které dochází ke kondenzaci se nazývá rosný bod. Dosáhne-li tedy teplota vystupujícího vzduchu v určité výšce (tzv. kondenzační hladině) teploty rosného bodu, začne kondenzovat. Produktem kondenzace jsou drobné vodní kapky, které jsou na rozdíl od vodní páry viditelné.
Jakmile tedy dosáhne vystupující vzduch kondenzační hladiny, začne docházet k tvorbě oblaku. Výška, ve které se nachází kondenzační hladina je různá a závisí mimo jiné na vlhkosti vzduchu - čím je vzduch vlhčí, tím leží kondenzační hladina níž a naopak. Uvedeným procesem vznikají tzv. konvektivní oblaky, které se nazývají Cumulus - Cu (viz. první obrázek). To, že na obloze pozorujeme tyto oblaky, však ještě neznamená, že se začne vyvíjet bouřka. K tomu je nutné, aby vývoj těchto oblaků pokračoval dále do výšky. Podle různého stupně vývoje oblaků Cumulus je rozdělujeme na tři druhy - Cumulus humilis neboli oblaka bez vertikálního vývoje, Cumulus mediocris (oblaka s mírným vertikálním vývojem) a Cumulus congestus čili oblaka s velkým vertikálním vývojem. Všechna tři stadia jsou na obrázku. Teprve poslední typ (Cu congestus) už přímo předchází vývoji bouřky, ale v žádném případě to neznamená, že z toho oblaku musí bouřka nutně vzniknout. Jakmile se však pozoruje rychlý vývoj tohoto oblaku směrem do výšky, mění se tento na bouřkový oblak, čili Cumulonimbus. p.s. Trochu nudne ale alesponsme se neco dozvedeli neeee!!? :)

Sfinx

15. ledna 2006 v 14:21 | Enny |  Kočky
Sfinx (sphynx) - Kanadská bezsrstá kočka V roce 1966 se v kanadském Torontu narodilo první bezsrsté kotě. Ostatní koťata ve vrhu byla normální, krátkosrstá. Ale již na konci 19. století se objevily bezsrsté kočky, kterým se říkalo mexická bezsrstá kočka. Ačkoli tato kočka vypadá naprosto bez srsti, při hlazení zjistíte, že je její tělo pokryto milimetrovými chloupky, takže vám připadne, že hladíte broskev. Většinou jsou kočky sfinx osrstěny velmi jemnými chlupy pouze na obličeji, uších, tlapkách, ocase a zádech. Středně velké tělo je štíhlé, ale svalnaté, se silnou hrudí, zakončené dlouhým zužujícím se ocasem. Kočky tohoto plemene mají střední velikost, vzhledem ke své velikosti je až překvapivě těžká. Hlava je ve tvaru klínu se zaoblenými obrysy. Velice nápadné jsou velké a široce otevřené v nasazení uši s lehce zakulacenými špičkami. Končetiny jsou středně dlouhé, zadní trochu vyšši než přední. Štíhlý ocas sbíhá do špičky. Není náročná na péči. Stačí, když jí zajistíte teplo. V potravě není vybíravá. Povahově je to kočka velice klidná a tichá, ale dokáže být i pěkně živá a hravá. Zároveň je společenská a přizpůsobivá svému majiteli. Má ráda volnost, tudíž nemiluje pevné držení a chování. Musí se chovat v bytě, protože díky tomu, že nemá srst, je náchylná k různým nemocem, které jsou spojené s teplotou. Plemeno je uznané organizací FIFe od 1.1.2002.

Angory

15. ledna 2006 v 14:20 | Enny |  Kočky
Angorská kočka Angorské kočky patří mezi první dlouhosrsté kočky, které byly přivezeny do Evropy. V Evropě se poprvé objevily v 16.století. Toto plemeno se zrodilo v městě Angora (dnešní Ankara), Které leží v Turecku. Ve stejném městě také vznikla angorská koza s velice jemnou srstí, uváděné jako mohér. Tyto kočky si velmi rychle našli přízeň mnoha milovníků koček. Pravá angorská kočka ovšem skoro vyhynula, protože perské kočky, které se vyvinuly z angorských předků, získávaly mnoho obliby a jejich popularita stále stoupla. Američtí chovatelé se o tuto nádhernou kočku opět začali zajímat po 2.světové válce a angorské plemeno oživili. Používali existující kočky, z nichž některé byly dovezeny přímo ze zoologické zahrady v Ankaře. Několik barevných variant je dnes uznáváno v USA, zatímco ve Velké Británii je uznávána jenom jediná forma červenobílá, která se nazývá turecká kočka van. Turecká kočka van je ovšem v USA uznávána jako samostatné plemeno. Angorská kočka je milá, inteligentní a dobře vychovaná. Nejraději žije jen s jedním člověkem, který sdílí její úctu ke klidu a tichu. Toto plemeno musí žít v bytě, ale v prostorném. Angorská kočka může být občas hravá. U velmi brzy aktivních a hravých koťat se pravá angorská srst vyvíjí až ve věku dvou let. Srst má kočka jemnou, středně dlouhou, na ocase spodní straně a krku je silnější. Když v teplejších měsících pelichá, vypadá jako kočka krátkosrstá. Pro chladnější měsíce jí srst opět zhoustne. Na dlouhé hlavě ve tvaru klínu s dlouhým nosem jsou středně velké sešikmené oči mandlového tvaru a velké špičaté uši se štětičkami. Štíhlé a dlouhé tělo má jemnou strukturu kostí. Přední nohy má kratší než zadní nohy. Nohy má dlouhé a slabé. Dlouhý ocas, který se zužuje je zakončen chocholkou. Angorská kočka nemá podsadu, takže je snadnější jí rozčesávat srst než perské kočce. Srst by se jí měla denně kartáčovat. Má ráda maso, ale není vybíravá. Standardní vady jsou skvrny po těle, krátký ocas, krátká nebo zvlněná srst. Angorské kočky s modrýma očima se často rodí hluché.